Egzotyczne tańce i kostiumy, muzyka z różnych stron świata. 15 sierpnia w Strzegomiu zakończył się XIII Międzynarodowy Festiwal Folkloru. Obejrzało go ponad 15 tys. widzów.
Impreza trwała tydzień. Tradycyjnie już rozpoczęła się polonezem, tańczonym przez gości i gospodarzy.
Podczas występów hinduska grupa „Spandan” zademonstrowała melancholijny taniec symbolizujący falowanie wody i bicie serca. Meksykański zespół „Anahuak Danzas Mexicanas A. C.” wystąpił w tańcu pt. „Mit i legenda o narodzinach słońca”. Mieszkańcy Rapa Nui (Wyspy Wielkanocne) zachwycili publiczność spontanicznym, żywiołowym i ekspresyjnym pokazem. Była orkiestra dęta z Auerbach i zespół „Kostrzanie” - polski gospodarz imprezy. Duży aplauz publiczności zyskało wykonanie piosenki Szła dzieweczka do laseczka przez międzynarodową reprezentację wszystkich gości festiwalowych.
Podczas imprezy można także zapoznać się z kulturą innych narodów, porozmawiać z gośćmi, kupić pamiątkowe souveniry, skosztować narodowych potraw i nauczyć się kroków egzotycznych tańców.
- Co roku jesteśmy na festiwalu folkloru i na strzegomskim Rynku, aby podziwiać zespoły z różnych stron świata - mówi pani Barbara. - Musimy przyznać, że poziom imprezy wzrasta.
Pomóż w rozwoju naszego portalu