Reklama

Medialna rzeka

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Następny polski żołnierz zginął w Iraku, kilku innych zostało rannych. Zamach był dobrze przygotowany, ale niewymierzony podobno w Polaków. 16 ładunków wybuchowych odpalono wtedy, gdy przejeżdżał rutynowy polski patrol. Rodzi się pytanie: dlaczego polscy żołnierze poruszali się do 3 sierpnia pojazdami, które bojowymi były tylko z nazwy? W telewizyjnych Faktach-TVN i Informacjach - Polsat mówi się wprost, że dotąd używane były nieopancerzone samochody typu pick-up. Dlaczego dowództwo i ministerstwo obrony nic do tej pory o tym fakcie nie mówiło? To milczenie jest ukrywaniem faktu, że Stany Zjednoczone nie wywiązują się z ciążących na nich powinności. To już trzecia zmiana polskich żołnierzy, a dopiero teraz, po śmierci kolejnego żołnierza, opancerzone wozy bojowe BRDM dotarły do Polaków. Niedopatrzenie, błąd, zapomnienie, lekceważenie?

* * *

Plakatowa prowokacja młodych Niemców na terenach przygranicznych. Rozklejali plakaty o treści godzącej w Polskę. Zostali zatrzymani przez policję. Grozi im kara 3 lat więzienia. W ubiegłych latach Niemcy prowokowali, stawiając niedaleko Wrocławia krzyże dla swych żołnierzy poległych podczas II wojny światowej.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

* * *

Prezes IPN Leon Kieres udał się do Moskwy, pragnąc uzyskać ścisłe wyjaśnienia w trwającej tu od 14 lat sprawie dotyczącej tragicznych wydarzeń w Katyniu. Śledztwo tam prowadzone sprawia wrażenie, że Rosja świadomie przeciąga dochodzenie. Moskwa uważa sprawę za zbrodnię pospolitą i sugeruje jej przedawnienie, nie chce jej uznać za ludobójstwo, a wtedy nie uległaby ona przedawnieniu. Według Rosjan odpowiedzialnych za nią jest 10 nieżyjących już osób z ówczesnego kierownictwa partii komunistycznej, które wydawały rozkazy. Bezpośredni wykonawcy - strzelający zabójcy, nie są,zdaniem Moskwy, winni. Według Polski winnych jest 2 tys. osób. W sprawie tej wypowiadał się też ocalały z zagłady, obecnie kapelan rodzin katyńskich, ks. Zdzisław Peszkowski.

* * *

Z okazji obchodów 60. rocznicy Powstania Warszawskiego otwarto długo oczekiwane Muzeum Powstania Warszawskiego. Przywieziono do Warszawy prochy dowódcy Powstania gen. Chruściela ps. „Monter”, któremu komuniści odebrali obywatelstwo polskie! W sali kolumnowej Sejmu nastąpiło uroczyste wręczenie odznaczeń. Na uroczystości przybyli przedstawiciele USA, Anglii, Niemiec. Zabrakło przedstawiciela Francji, a Rosja wystosowała tylko list o dość enigmatycznej treści.

2004-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ulecz nas ze wszystkiego, co jeszcze dzieli nas od Ciebie

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Mk 1, 40-45.

Czwartek, 15 stycznia. Dzień Powszedni.
CZYTAJ DALEJ

To nie był pierwszy raz. Świadectwo uczniów z Kielna

2026-01-13 21:39

[ TEMATY ]

krzyż

Adobe Stock

W jednej ze szkół podstawowych w Kielnie doszło do serii zdarzeń, które poruszyły lokalną wspólnotę wierzących. Uczniowie, pragnący obecności krzyża w swojej sali lekcyjnej, napotkali na zdecydowany opór ze strony jednej z nauczycielek. Historia ta, choć bolesna, staje się pytaniem o granice szacunku dla sacrum w przestrzeni publicznej.

Z relacji rodziców wynika, że obecność krzyża w sali lekcyjnej klasy 7a była dla uczniów sprawą fundamentalną. Już na początku września dzieci zauważyły, że tradycyjny, drewniany krzyż, który wisiał obok godła państwowego, zniknął. Uczniowie nie pozostali bierni – dzięki uprzejmości szkolnej woźnej pozyskali inny poświęcony krzyż i przywrócili go na należne mu miejsce.
CZYTAJ DALEJ

Brutalny atak na lekarkę w częstochowskim szpitalu

2026-01-15 14:57

[ TEMATY ]

szpital

lekarze

Adobe Stock

Prokuratura przedstawiła zarzuty 30-letniemu Kamilowi B., który w środę, w trakcie badań psychiatrycznych w częstochowskim szpitalu, pobił lekarkę i zniszczył wyposażenie gabinetu. Ten sam mężczyzna był już wcześniej karany za atak na inną lekarkę.

Śledztwo w sprawie ostatniego czynu wszczęła Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Północ – poinformował rzecznik częstochowskiej prokuratury okręgowej Tomasz Ozimek.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję