Władze i mieszkańcy Łęczycy nie zastanawiają się, czy Ojciec Święty odwiedzi ponownie nasz kraj, ale czy na trasie następnej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski znajdzie się królewski gród Łęczyca? „Prowadzimy rozmowy z władzami Kościoła” - powiedział Radiu Victoria starosta łęczycki Zbigniew Wojtera. „Wszyscy mamy nadzieję, że Ojciec Święty odwiedzi nasze miasto” - dodaje. Aktualnie pomiędzy samorządem Łęczycy, a władzami Kościoła trwa wymiana korespondencji na temat ewentualnego uwzględnienia miasta na trasie pielgrzymki Ojca Świętego.
Trwają wakacje Ruchu Światło-Życie. Już 26 czerwca br. rozpoczęły się rekolekcje oazowe II stopnia w Jeziorsku. Prowadził je ks. Grzegorz Ząbski. Również 26 czerwca młodzież wyjechała do Stronia koło Limanowej, gdzie „zerówkę” prowadzili ks. Krzysztof Antczak, ks. Zbigniew Pilichowski i ks. Jarosław Łękarski. Od 14 do 30 lipca trwały rekolekcje I stopnia w Stroniu, prowadzone przez ks. Grzegorza Ziąbskiego, ks. Tomasza Cierpikowskiego i ks. Marcina Dyśko. Od 1 do 15 sierpnia potrwają wakacje „O” stopnia w Spale, prowadzone przez ks. Grzegorza Gołąba i ks. Radosława Czarniaka.
W niedzielę 25 lipca w Żdżarach odbył się odpust parafialny ku czci św. Anny - patronki kościoła. Polowej Mszy św. odpustowej przewodniczył bp Józef Zawitkowski. Tego dnia jubileusz 65-lecia swoich święceń kapłańskich świętował także pochodzący z Żdżar o. Michał, kapucyn (Zdzisław Skorupiński). Ojciec Jubilat był jednym z koncelebransów podczas Sumy odpustowej.
W miejscowości Walew w Gminie Czerniewice w powiecie tomaszowskim powstanie pierwsze w Polsce Centrum Medycyny Paliatywnej, Leczenia Bólu i Rehabilitacji. Obiekt stanie na 6-hektartowym gruncie, już zakupionym. „Trudno zliczyć ból, który odczuwają ludzie. Tego się nie da zmierzyć!” - mówi Małgorzata Walendziak, prezes hospicjum w Rawie Mazowieckiej. 30 i 31 lipca rawskie hospicjum i Fundacja „Obudźmy nadzieję” zorganizowali nad zalewem w Rawie Mazowieckiej festyn. Podczas dwudniowej imprezy prowadzona była sprzedaż cegiełek na rzecz budowy centrum w Czerniewicach. Koszt jednej cegiełki wynosił 10 zł.
Międzynarodowe Warsztaty Plastyczno-Muzyczne, które odbędą się na początku sierpnia w Skierniewicach, mogą zaowocować utworzeniem Ośrodka Edukacji i Zajęć Praktycznych dla Osób Niepełnosprawnych, a także schroniska młodzieżowego w skierniewickiej Parowozowni. Warsztaty zaczną się w Skierniewicach, a zakończą wyjazdem do Szwajcarii. W pierwszym etapie przedsięwzięcia weźmie udział około 30 osób niepełnosprawnych ze Skierniewic i 40 spoza miasta. Na warsztaty przyjedzie grupa niewidomych dzieci z Zakładu w Laskach oraz podopieczni organizacji „Dzieci ulicy” z rosyjskiej Samary.
Pomóż w rozwoju naszego portalu