Do tej właśnie świątyni przyjechało 250 młodych z 31 krajów świata, wyznających różne religie, by dać wyraz potrzebie braterstwa oraz współpracy narodów na rzecz pokoju i jedności.
„Zachęcam tamtejszą wspólnotę chrześcijańską, młodych pochodzących z krajów wokół Morza Śródziemnego, jak też wszystkich ludzi dobrej woli, by uznali obecność tak licznych braci oraz sióstr migrantów za szansę na wzrastanie w człowieczeństwie, szansę spotkania i dialogu, a także zobaczyli w tym okazję do głoszenia i dawania świadectwa Ewangelii miłości – napisał Franciszek w przesłaniu. – Życzę, aby wasze ważne spotkanie wzbudzało coraz hojniejsze zaangażowanie na rzecz kultury gościnności i solidarności, wspierając w ten sposób pokój i braterstwo między narodami”.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
W spotkaniu „Morze Śródziemne, port braterstwa” brali udział przedstawiciele włoskich organizacji katolickich, które zajmują się pomocą uchodźcom oraz kwestią migracji. Rzeczniczka jednej z nich, Centro Astalli, Donatella Parisi zwraca uwagę na uniwersalność papieskiego orędzia.
„Papież Franciszek kieruje przesłanie do 250 młodych zgromadzonych na Półwyspie Saletyńskim w regionie Apulii. Jednakże to przesłanie powinno trafić do wszystkich młodych na świecie: otwórzcie się, chciejcie coś poznać, bądźcie ciekawi, bo drugi człowiek i spotkanie z nim to zawsze szansa na fundamentalny wzrost. Papież idzie tu całkiem pod prąd, kompletnie zmienia perspektywę: migranci to ktoś, kto może nas uczynić lepszymi. To przesłanie bardzo leży na sercu Centro Astalli” – dodała rzeczniczka humanitarnej organizacji.