Rekolekcje w Ognisku
Ognisko Miłości w Olszy k. Rogowa zaprasza od 2 do 8 sierpnia br. na rekolekcje podstawowe Bóg jest Ojcem, który kocha. Nauki rekolekcyjne są kierowane zarówno do tych, którzy odczuwają potrzebę pogłębienia swojej wiary, jak i do wątpiących, szukających i niewierzących. Mogą w nich uczestniczyć wszyscy - duchowni i świeccy. Uczestnicy rekolekcji trwając przez pięć dni w milczeniu, na modlitwie i na słuchaniu Słowa Bożego, pod opieką Maryi otwierają się na obecność Zmartwychwstałego Pana i na przemieniające działanie Ducha. Na rekolekcje należy zabrać: Pismo Święte, różaniec, notes, długopis, śpiwór, pantofle na zmianę, potrzebne leki. Zgłoszenia można kierować listownie lub e-mailem: ognisko@archidiecezja.lodz.pl. W zgłoszeniu należy podać: imię, nazwisko, datę urodzenia, zawód, adres, numer telefonu i termin rekolekcji. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc w domu rekolekcyjnym zgłoszenia należy przesyłać w takim terminie, aby można było listownie potwierdzić jego przyjęcie.
Piotrkowianie już wrócili, Tomaszów wyjdzie niebawem
Reklama
Piotrkowianie wędrowali do Królowej Polski na Jasną Górę po raz 135. w dniach od 11 do 19 lipca br. W tym roku hasło pielgrzymki brzmiało Naśladować Chrystusa. Po 4 dniach marszu i pokonaniu 113 km pątnicy
spędzili dzień (15 lipca) na modlitwie i odpoczynku na Jasnej Górze. Drogę powrotną długości 98 km pokonali w 3 dni.
188. piesza pielgrzymka z Tomaszowa Mazowieckiego na Jasną Górę wyrusza we wtorek 10 sierpnia. Pątnicy idą w 3 grupach następującą trasą: Tomaszów - Łęczno - Przedbórz - Cielętniki
- Wyczerpy Górne - Św. Anna - Wielgomłyny - Kolonia Ręczno - Koło. Pielgrzymi mają do przebycia 143 km w jedną stronę. Powrót do Tomaszowa, także pieszo, przewidują -
20 sierpnia. Koszt pielgrzymki, podobnie jak w roku ubiegłym, wynosi: dorośli - 20 zł, młodzież - 15 zł.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Zaproszenie na pielgrzymkę życia
Ks. Marek Rzeźnicki z parafii św. Jana Chrzciciela w Łodzi jest organizatorem pieszej pielgrzymki do hiszpańskiego sanktuarium św. Jakuba Apostoła. Z małej miejscowości na granicy francusko-hiszpańskiej Saint Jean Pied-de-Port do sanktuarium (ok. 800 km) pątnicy będą szli miesiąc, pokonując 25-30 km dziennie. Grupa pielgrzymkowa do Santiago de Compostela wyruszy z Łodzi w połowie października. Koszt pielgrzymki (bez dojazdu) to kwota ok. 350 euro. Zapisy do końca lipca prowadzi ks. Marek Rzeźnicki. Bliższych informacji zasięgnąć można również pod nr. tel. (0-42) 611-14-77.
Jak donosi Radio Plus
25 lipca w uroczystość św. Jakuba Apostoła w hiszpańskim sanktuarium zostanie odsłonięta granitowa brama wysokości 16 m z brązowymi podobiznami 20 najsłynniejszych pielgrzymów. Pośród nich znajdzie się także Jan Paweł II, który był tam w październiku 1982 r. i w sierpniu 1989 r. (Światowy Dzień Młodzieży). Przez Porta Itineris Iacobi, czyli Wrota Drogi Jakuba, przechodzić będą pielgrzymi, przybywający do sanktuarium tzw. szlakiem francuskim. Jan Paweł II nazwał sanktuarium św. Jakuba Apostoła „duchową stolicą” jednoczącej się Europy.
Wakacje na półmetku
Reklama
25 łódzkich placówek organizuje letni wypoczynek w mieście dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Są wśród nich również stowarzyszenia i organizacje działające w Kościele m.in. Stowarzyszenie „Mocni w Duchu”, Oratorium im. św. Jana Bosko, Stowarzyszenie „Salos-Wodna”. Półkolonie dofinansował Wydział Sportu Urzędu Miasta Łodzi. Codzienne przez kilka godzin dzieci biorą udział m.in. w zajęciach sportowych, warsztatach artystycznych wycieczkach, wizytach na basenie i w miasteczku ruchu drogowego. W kilku- lub kilkunastozłotową opłatę za pobyt na półkoloniach wliczone są posiłki.
UNIONTEX SP ma szansę
Spółka założona na początku roku w wyniku heroicznej obrony upadającego zakładu Uniontex przez 100 osobową grupę jego pracowników ma szansę na przetrwanie. W ślad za podpisaną umową rozpoczęto współpracę z największym w Polsce niezależnym producentem tkanin - zambrowskim Zamteksem. Tkaniny produkowane w Zambrowie będą wykańczane i magazynowane w Łodzi. Ich dystrybucją zajmą się także pracownicy Unionteksu.
W obronie ciepła
W Łodzi trwa prowadzona przez samorząd akcja zbierania podpisów poparcia dla projektu ustawy o restrukturyzacji i prywatyzacji Zespołu Elektrociepłowni w Łodzi S.A. Do końca lipca trzeba zebrać 100 tys. udokumentowanych podpisów. Jeśli się uda, być może Minister Skarbu zgodzi się na podział przed prywatyzacją obecnej elektrociepłowni na dwie odrębne spółki: produkująca ciepło i przesyłająca je do odbiorców. Sieć przesyłowa pozostałaby własnością miasta. Takie rozwiązanie gwarantuje - zdaniem samorządowców - bezpieczeństwo i ochronę dla mieszkańców miasta jako konsumentów produkowanego ciepła.