13 czerwca br. Wybory do Europarlamentu w okręgu zachodniopomorsko-lubuskim wygrał rektor Uniwersytetu Szczecińskiego prof. Zdzisław Chmielewski, który startował z listy Platformy Obywatelskiej. Drugim eurodeputowanym z naszego regionu został Bogusław Liberadzki z SLD. Frekwencja wyborcza nie przekroczyła 20%.
14 czerwca br. Mimo obietnic wicepremiera Jerzego Hausnera szpitale w woj. zachodniopomorskim nie dostaną dodatkowo 60 mln zł na leczenie pacjentów, a jedynie 20 mln. Dyrektorzy placówek medycznych podjęli więc decyzję, że kontrakty z NFZ przedłużą nie, jak to planowano, do końca roku, a tylko na dwa miesiące, tj. do sierpnia. Co będzie z dalszym finansowaniem szpitali, tego - póki co - nie wiadomo.
Bałagan w Szczecińskim Magistracie. Wydział Zdrowia nie przygotował się należycie do wypłaty zasiłków dla rodziców samotnie wychowujących dzieci. Zgodnie z ustawą, zasiłki powinny zostać wypłacone do 15 czerwca. Okazało się, że w Szczecinie w wyznaczonym terminie nie otrzymało pieniędzy 6 tys. osób. W proteście na zaistniałą sytuację rodzice okupowali urząd, dochodziło do utarczek słownych i blokad ulic w mieście. W związku z bałaganem pracę stracili - dyrektor Wydziału i kierownik referatu świadczeń.
15 czerwca br. Sąd w Szczecinie wstrzymał wyprzedaż majątku upadłego holdingu stoczniowego. Stało się to na wniosek byłych prezesów firmy, których zdaniem syndyk wyprzedaje majątek po zaniżonych cenach. To zaś, jak mówią, spowoduje niezaspokojenie roszczeń wierzycieli, w tym stoczniowców czekających na zaległe wypłaty.
16 czerwca br. Kilka tysięcy stoczniowców i związkowców z Solidarności przemaszerowało sprzed stoczni do Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie. W ten sposób zaprotestowali przeciwko polityce społecznej rządu. Domagali się zmian w zapisie o zasiłkach przedemerytalnych, a także wyjaśnienia sprzedaży majątku starej stoczni na rzecz nowej i dodatkowych pieniędzy na służbę zdrowia w zachodniopomorskim. Manifestacja była niezwykle spokojna.
Pomóż w rozwoju naszego portalu