„Pragnę jeszcze raz zaapelować do twórców przyszłego traktatu konstytucyjnego Unii Europejskiej, aby znalazło się w niej odniesienie do spuścizny religijnej, a w szczególności chrześcijańskiej”.
„Ewangelia nadziei, przekazana Kościołowi, przezeń przyswojona, musi być głoszona na co dzień i każdego dnia trzeba dawać o niej świadectwo. Takie jest powołanie Kościoła we wszystkich czasach i we wszystkich miejscach. Taka jest również misja Kościoła w dzisiejszej Europie”.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
„Źródłem nadziei dla Europy i całego świata jest Chrystus”.
„Człowiek nie może żyć bez nadziei: jego życie bez niej straciłoby wszelkie znaczenie i stałoby się nie do zniesienia”.
„Wszyscy razem musimy budować nową kulturę życia. Jest to wielkie wyzwanie, do którego należy podejść odpowiedzialnie, z przekonaniem, że przyszłość cywilizacji europejskiej zależy w znacznej mierze od stanowczej obrony i promowania wartości życia, stanowiących rdzeń jej kulturowego dziedzictwa; chodzi bowiem o przywrócenie Europie jej prawdziwej godności, związanej z tym, że jest ona miejscem, gdzie uznaje się niezrównaną godność każdej osoby ludzkiej”.
„Osobiste doświadczenie Bożego przebaczenia jest bowiem dla każdego z nas istotnym fundamentem wszelkiej nadziei na przyszłość”.
„Europa nie powinna się dziś tylko odwoływać do swojej chrześcijańskiej przeszłości. Musi także nauczyć się znów kształtować swoją przyszłość w spotkaniu z Osobą i orędziem Jezusa Chrystusa”.