Już przy wejściu na uczelnię zauważamy duży plakat: „Z okazji Wielkiego Postu jezuici ukryli niespodzianki na Ignatianum. Znajdź!”. Wchodzimy. Na plakatach porozwieszanych po uczelni znajdujemy podpowiedzi m.in. „Zaczep portiera” czy „Stań przed drzwiami samorządu i rozejrzyj się”. Spróbujemy pierwszej podpowiedzi - zaczepiamy portiera. „Kaplica” słyszymy w odpowiedzi. Hmm… co to ma oznaczać? Korzystamy z drugiej podpowiedzi i idziemy przed drzwi samorządu. Na prawej ścianie wisi pochylona kartka z rysunkiem konfesjonału i napisem „4p.”. „4p.” to zapewne „4 piętro”. Wchodzimy więc na czwarte piętro i rozglądamy się po salach. Jest! Jedno z pomieszczeń jest podpisane „Kaplica”. Wchodzimy. W środku kilka krzeseł, tabernakulum i konfesjonał. Zaglądamy do niego. Udało się! Jest w nim czerwone pudełko oblepione naklejkami Modlitwy w drodze! Otwieramy.
A w nim m.in.:
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Wielkopostne rozważania napisała młodzież z sześciu kontynentów biorąca udział w jezuickich rekolekcjach Magis2016 przed ŚDM. Czym w ogóle jest Modlitwa w drodze?
Reklama
Modlitwa w drodze to propozycja dla współczesnego człowieka, aktywnego i zabieganego. Pozwala wyciszyć się, wsłuchać w siebie i usłyszeć głos Boga. Pomagają w tym codzienne 10-minutowe rozważania Pisma Świętego z dobrą muzyką. Dlaczego zdecydowaliśmy się na takie podchody? Dla relacji. Po pierwsze, dla relacji ludzkich - by prowokować spotkania student-portier, student-jezuita, student-szatniarka, itp. A po drugie, dla relacji z Bogiem – wręczając studentowi bardzo bezpośrednią zachętę do przyjaźni z Ojcem, np. „On tęskni za Tobą”. – mówi Artur Pruś SJ
Wielkopostna gra przygotowana przez Jezuitów , w której mogę uczestniczyć to jedno z mocniejszych doznań wiary które mi towarzyszą w ostatnim czasie . Są to rozważania na poszczególne dni Wielkiego postu, dlatego każdego dnia mogę przeżyć zupełnie coś nowego, zatrzymać się nad konkretnym, krótkim rozważaniem. Dodatkowo, w każdym tygodniu, rozważania są przygotowane przez inne kontynenty, to także mnie zachwyca. Przekonuje o tym, że Obecność Boga i Jego siła jest wszędzie. Ten czas i uczestnictwo w "grze" jest zdecydowanie dla mnie wspaniałym odkryciem siebie na nowo. Polecam każdemu kto pragnie coś zmienić w sobie i swoim dotychczasowym życiu. To właściwy czas na nawrócenie siebie a przede wszystkim swojego serca, by uczyć się żyć miłością i dobrocią tak aby móc jak najlepiej naśladować Chrystusa. – mówi Karolina Bucka, studentka Ignatianum
Jak na nowoczesną propozycję modlitewną przystało, korzystać z niej można za pomocą aplikacji mobilnej na telefon (wersja na iPhone i Androida) oraz przez stronę internetową www.modlitwawdrodze.pl.