Reklama
Pierwszą część Przeglądu zdominowały dzieci z przedszkoli i szkół działających na terenie Gminy Mokrsko. Jako pierwsi wystąpili wychowankowie Publicznego Przedszkola w Mokrsku z widowiskiem „Opowieści starej choinki”, po nich przedszkolaki z Zespołu Szkoły i Przedszkola w Ożarowie, którzy zaśpiewali „Lulajże Jezuniu”, „Był pastuszek bosy” oraz „Gdy Pan Jezus się narodził”. Trzy kolędy „Lulajże Jezuniu”, „Święta” i „Pójdźmy wszyscy do stajenki” zaprezentowali uczniowie z Zespołu Szkoły i Przedszkola w Komornikach. Dwie uczennice – solistki ze szkoły w Mokrsku - wykonały kolędy, „Gdy śliczna Panna” i „Złota Jerozolima, biedne Betlejem”. Niebawem na scenie pojawili się uczniowie z Zespołu Szkoły i Przedszkola w Ożarowie i zaprezentowali widowisko oparte na baśni Andersena „Dziewczynka z zapałkami”. Kolejny wykonawca, Paulina Jarząb, uczennica ze szkoły w Mokrsku, przepięknie zaśpiewała „Kolędę dla nieobecnych”, „Kolędę Ciszę” i „Szarą kolędę”. Kolędy zaprezentowali także uczniowie z Zespołu Szkoły i Przedszkola w Krzyworzece. W ich wykonaniu uczestnicy Przeglądu usłyszeli ”Była noc”’ i „Złota Jerozolima, biedne Betlejem”. Wszyscy młodzi wykonawcy zostali nagrodzeni słodyczami sponsorowanymi przez Firmę „SEDAL”. Słodycze wręczali wójt Tomasz Kącki i ks. Sylwester Rasztar. Dla wykonawców nie zabrakło też słodkiego poczęstunku przygotowanego przez pracowników biblioteki.
Przyszedł czas na popisy zespołów dorosłych. Jako pierwszy zaprezentował się Zespół Śpiewaczo – Obrzędowy z Ożarowa, który wykonał m.in. „Śpij maleńki Jezu” i „Kolędę nadziei”. Kolędy, „Dlaczego dzisiaj”, „Jasna gwiazda” oraz pastorałkę, „Co za pociecha z tego Wojciecha” wykonał Zespół „Włościanie” z Słupska, kolędy „Z narodzenia Pana”, „Judzką Krainę”, „Jezusa Narodzonego” zaprezentowały „Dworzanki” z Mokrska. Kolędy zaprezentował także chór parafialny z Ożarowa. Pod dyrekcją Bogdana Wesołego chórzyści wykonali: ”Radośnie dziś śpiewajcie”, „Tryumfy króla niebieskiego”, „Łzy Matki”, „Przylecieli aniołowie”
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Przed ostatnią częścią Przeglądu zarezerwowaną dla orkiestr dętych wystąpiła niezwykle utalentowana Jagoda Majtyka, wokalistka i instrumentalistka w jednej osobie.
Po popisach wokalno – instrumentalnych Jagody Majtyki zagrały orkiestry. Wystąpiła Orkiestra Dęta z Słupska i Ożarowa pod dyrekcją Tomasza Majtyki. Zagrali m.in. „Tryumfy króla niebieskiego, „Cicha noc”, ”Last Christmas” oraz Orkiestra Cementowni Warta z Działoszyna pod dyrekcją Artura Szczęsnego – Gość specjalny Przeglądu.
Koncert prowadził Piotr Rychlik z Komornik.