1 lutego grupa młodzieży z Łowicza wyjechała na Litwę do Solcznik. Jest to kolejny wyjazd, którym organizatorzy chcą wesprzeć tamtejszy Dom Dziecka. Dzieci polskie, przebywające w tej placówce, potrzebują książek, ubrań i chemii gospodarczej. Część potrzebnych artykułów dostarczyli mieszkańcy Łowicza, przynosząc je do świetlicy Klubu Sportowego „Pelikan”. Wyjazd trwał 5 dni. Młodzież miała w tym czasie możliwość zwiedzenia Wileńszczyzny.
6 lutego w Miejskim Centrum Informacji w Sochaczewie odbyło się szkolenie informacyjne dla osób niepełnosprawnych pod hasłem. Tele-praca - nowa forma zatrudnienia. Spotkanie zostało zorganizowane przez Miejskie Centrum Informacji wraz z Wydziałem Promocji Starostwa Powiatowego w Sochaczewie. Poprowadził je Łukasz Adamczyk z Sochaczewskiego Centrum Wolontariatu. Szkolenie objęło osoby dotknięte niepełnosprawnością ruchową, poruszające się na wózkach. Dzięki pomocy Pełnomocnika Starosty ds. Osób Niepełnosprawnych, dla części uczestników szkolenia zorganizowano bezpłatny transport.
Od 9 do 13 lutego w Domu Formacyjnym w Spale trwały rekolekcje dla maturzystów diecezji łowickiej. Prowadził je ks. dr Robert Kwatek z Wydziału Duszpasterskiego Kurii. Hasło rekolekcji brzmiało: Na progu dojrzałości, czyli pomiędzy lękiem a nadzieją. Uczestniczyło w nich ponad 30 tegorocznych maturzystów ze szkół średnich całej diecezji.
Dramatyczne sygnały docierają do nas z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Żyrardowie. Okazuje się, że niektóre dzieci trafiają na zajęcia głodne. Młodzi niepełnosprawni ludzie nierzadko są wykorzystywani i nękani przez swoich bliskich. Zamykanie lodówek na klucz czy łańcuch to nie fikcja, ale tragiczna rzeczywistość! W wielu domach renta socjalna niepełnosprawnego członka rodziny jest jedynym źródłem dochodu rodziny. Bądźmy uważni na to, co się dzieje wokół nas, a zwłaszcza na los najmłodszych i słabszych od nas!
Pomóż w rozwoju naszego portalu