Reklama

Polska

ŚDM/ Obraz Jezusa ze zdjęć selfie w Łagiewnikach do końca sierpnia

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Uczestnicy projektu mogą się też odnaleźć za pomocą strony internetowej tego przedsięwzięcia, wpisując w odpowiednim miejscu swój adres mailowy. Wyszukiwarka wskaże internaucie miejsce, w którym jest jego zdjęcie.

Obraz Jezusa Miłosiernego został wydrukowany przed ŚDM 2016 na olbrzymim (6 m x 2,5 m) sztywnym nieprzemakalnym materiale. Znajduje się przed sanktuarium Miłosierdzia Bożego, obok wejścia do auli św. Faustyny, w Krakowie Łagiewnikach.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

„Na razie obraz jest przed sanktuarium, dostępny dla każdego. Dopiero pod koniec sierpnia będziemy wiedzieć, gdzie trafi później” – powiedział w poniedziałek PAP pomysłodawca projektu Konrad Ciempka.

Internetową akcję „Wymaluj obraz” z okazji Światowych Dni Młodzieży zorganizowały wspólnota Chrystus w Starym Mieście oraz siostry z sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Chcieli „połączyć ludzi z całego świata”, w tym wielu tych, którzy chcieli przyjechać na spotkanie z papieżem do Krakowa, a z różnych przyczyn nie mogli.

Prezentowany obraz „Jezu, ufam Tobie” powstał z 15 tys. zdjęć osób z różnych zakątków świata. By wziąć udział w akcji należało przesłać organizatorom zdjęcie za pośrednictwem strony image2016.pl. Później organizatorzy za pomocą programu komputerowego skomponowali „malowidło”.

Reklama

W projekcie brały udział osoby w różnym wieku. Przysyłali zdjęcia pojedyncze, grupowe, komunijne, ślubne itp. Do akcji przyłączyło się wiele znanych osób, w tym prezydent RP Andrzej Duda i jego małżonka Agata Kornhauser-Duda. Swoje fotografie przesyłali też artyści, np. Muniek Staszczyk, Golec uOrkiestra.

Projekt "Wymaluj obraz" spotkał się z tak wielkim zainteresowaniem, że organizatorzy postanowili go kontynuować. "Wciąż za pośrednictwem strony image2016.pl można nadsyłać selfie. Wykorzystamy je do kolejnego, jeszcze większego obrazu Jezusa Miłosiernego" - zapowiedział Ciempka.

Zdjęcia można przesyłać do 20 listopada - wtedy zakończy się Rok Miłosierdzia Bożego. Organizatorzy jeszcze nie wiedzą, w którym miejscu stanie kolejny obraz. (PAP)

bko/ malk/

2016-08-08 13:25

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kraków: trwa nabór do Chóru i Orkiestry ŚDM 2016

[ TEMATY ]

Kraków

ŚDM w Krakowie

girl flyer/foter.com/CC BY

Trwa rekrutacja uzupełniająca wokalistów i instrumentalistów, którzy będą przygotowywać oprawę muzyczną na przyszłoroczne Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Chętni mogą nadsyłać swoje zgłoszenia do 26 grudnia.

„Młodzi artyści zgłaszali się do nas już od dawna – część została pozytywnie przyjęta, część nie mogła spełnić naszych wymagań, na przykład dotyczących obecności na próbach w Krakowie. Jest jednak już ukonstytuowana wstępna grupa, a teraz ruszamy z naborem uzupełniającym” – powiedział KAI ks. Robert Tyrała, przewodniczący Zespołu ds. muzyki Departamentu Wydarzeń Centralnych.
CZYTAJ DALEJ

USA/ Trump o wypadku helikoptera na rzece Hudson: straszna katastrofa

2025-04-11 07:44

[ TEMATY ]

USA

katastrofa

wypadek

rzeka Hudson

śmigłowiec

PAP/EPA/SARAH YENESEL

Prezydent USA Donald Trump odniósł się na platformie społecznościowej Truth Social do czwartkowego wypadku helikoptera, który rozbił się na rzece Hudson między Nowym Jorkiem a New Jersey. Nazwał zdarzenie „straszną katastrofą”. W ciągu ostatnich dwóch dekad w USA doszło do wielu tragedii z udziałem śmigłowców.

"Straszna katastrofa helikoptera na rzece Hudson. Wygląda na to, że sześć osób – pilot, dwoje dorosłych i troje dzieci – odeszło. Materiał filmowy z miejsca zdarzenia jest wstrząsający. Niech Bóg błogosławi rodziny i przyjaciół ofiar. Sekretarz Transportu, Sean Duffy, wraz ze swoim zespołem ekspertów zajmuje się tą sprawą. Wkrótce zostaną podane informacje na temat przyczyn i okoliczności tej tragedii" – napisał Trump.
CZYTAJ DALEJ

Czas Wielkiego Tygodnia na Białych Morzach

2025-04-11 15:03

Archiwum organizatorów

W Roku Jubileuszowym 2025, w którym obchodzimy 20. rocznicę odejścia do Domu Ojca św. Jana Pawła II, kustosz Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, ks. kan. Tomasz Szopa serdecznie zaprasza do wspólnej modlitwy i głębokiego przeżycia Wielkiego Tygodnia oraz Świąt Paschalnych.

Warto zaznaczyć, że będąc w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, jesteśmy w Kościele Jubileuszowym Archidiecezji Krakowskiej, co oznacza, że możemy uzyskać odpust zupełny za siebie lub za zmarłych – spełniając oczywiście ogólne warunki uzyskania odpustu zupełnego.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję