Reklama

Franciszek

Kraków: zacząć ŚDM od uwielbienia - Mercy Festival

Przygotowanie się do Światowych Dni Młodzieży przez uwielbienie Boga – do tego zapraszają organizatorzy Mercy Festival w Krakowie. Przez cały tydzień poprzedzający wydarzenia centralne ŚDM w kościele mariackim i na Rynku Głównym będą odbywały się rekolekcje, ewangelizacje i koncerty uwielbieniowe.

[ TEMATY ]

Kraków

ŚDM w Krakowie

Slawek Puklo/Foter/(CC BY 2.0)

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

"Połączyliśmy rekolekcje ostatniej szansy ze swoistym „supportem” koncertowym dla wydarzeń ŚDM. Wykłady będą wprowadzeniem duchowym w ŚDM, czasem refleksji, choć też nie całkiem na poważnie, bo poprowadzi je dominikański duet o. Adam Szustak i o. Tomasz Nowak. Ale też każdego wieczoru po konferencjach będą uwielbienia" – mówi Alina Szastok z bazyliki mariackiej, głównego organizatora festiwalu.

Ta część Mercy Festival potrwa od 18 do 21 lipca we wnętrzach bazyliki mariackiej. Przez kolejne dni (22-24 lipca) na festiwal złożą się wydarzenie plenerowe na dużej scenie Rynku.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

- Zaprosiliśmy najlepsze zespoły polskiej sceny chrześcijańskiej. Profesjonalistów nie tylko pod względem muzycznym, ale też takich, którzy swoją grą i śpiewem modlą się i pomagają innym nabrać Ducha – wyjaśnia Alina Szastok. Wystąpią New Life’m, Owca, niemaGOtu i Exodus 15. – Robimy też „desant” ekipy rzeszowskiego koncertu Jednego Serca Jednego Ducha, m.in. z Janem Budziaszkiem oraz Lidią i Marcinem Pospieszalskimi. Na sobotni koncert przyjedzie ponad 100 osób: chór, orkiestra, soliści.

Oprócz bazyliki mariackiej organizatorami wydarzenia są Krakowskie Biuro Festiwalowe i Międzynarodowe Centrum Ewangelizacji. Dlatego na scenie nie zabraknie też biskupa Grzegorza Rysia, który razem z ojcami dominikanami i wodzirejem Markiem Filarem poprowadzi ewangelizację.

Festiwal został zorganizowany z myślą o mieszkańcach i pierwszych pielgrzymach, którzy będą się zjeżdżać do Krakowa. Wszystkie wydarzenia będą prowadzone równolegle w języku polskim i angielskim.

2016-06-21 09:55

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dziękowali za jego świętość

Kościół wynosząc go do grona świętych, wskazał: módlcie się przez jego wstawiennictwo za świat, o jego zbawienie, o pokój dla niego, o nadzieję – mówił abp Marek Jędraszewski.

Uroczystości upamiętniające 10. rocznicę kanonizacji Ojca Świętego odbywały się w sobotę 27 kwietnia w całej Małopolsce.
CZYTAJ DALEJ

Grzegorz Braun spalił unijną flagę przed kopalnią Wujek

2025-05-06 15:10

[ TEMATY ]

Grzegorz Braun

PAP/Michał Meissner

Europoseł, kandydat na prezydenta Grzegorz Braun spalił we wtorek unijną flagę przed Krzyżem-Pomnikiem Dziewięciu z Wujka, znajdującym się przy kopalni Wujek w Katowicach. Krzyż-Pomnik upamiętnia śmiertelne ofiary krwawej pacyfikacji strajkującej załogi tego zakładu w 1981 r.

Wcześniej we wtorek Braun wraz z posłem Robertem Fritzem (niez.) uczestniczył w - jak to określili - "interwencji poselskiej" w Ministerstwie Przemysłu w Katowicach. Wywieszoną tam unijną flagę Braun zdjął, podeptał i zabrał ze sobą. Przedstawiciele resortu zapowiedzieli zawiadomienie ws. zniszczenia mienia.
CZYTAJ DALEJ

Licheń: 150. zebranie plenarne przełożonych żeńskich zgromadzeń zakonnych

2025-05-06 15:24

[ TEMATY ]

siostry

Licheń

zebranie plenarne

żeńskie zgromadzenia zakonne

Hubert Gościmski

Siostry podczas odnowienia ślubów zakonnych 2 lutego w świdnickiej katedrze

Siostry podczas odnowienia ślubów zakonnych 2 lutego w świdnickiej katedrze

150. Zebranie Plenarne Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych potrwa od 6 do 8 maja w Licheniu. W obradach weźmie udział ponad 160 sióstr - przełożonych prowincjalnych i generalnych z około stu żeńskich zgromadzeń zakonnych posługujących w Polsce.

Tematem przewodnim spotkania będzie "Życie konsekrowane w dobie 'popołudnia chrześcijaństwa'. Wezwanie do głębi". W ciągu trzech dni zagadnienie to poprowadzi w formie wykładów S. prof. Beata Zarzycka ZSAPU, profesor uczelni Instytutu Psychologii Wydziału Nauk Społecznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję