25 października br. Za 10, a nawet za 5% rynkowej wartości będą mogli wykupić właściciele wieczyści w Szczecinie grunty, na których położone są ich nieruchomości. Taką decyzję podjęli jednomyślnie szczecińscy radni.
Związkowcy z „Solidarności” Służby Zdrowia, rozpoczęli okupację siedziby Narodowego Funduszu Zdrowia w Szczecinie. W ten sposób domagają się ujednolicenia stawki na leczenie jednego pacjenta w całym kraju, oddłużenia szpitali i wypłaty zaległych pensji.
26 października br. Rozpoczęto 10. edycję ogólnopolskiej akcji Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Do parafii w całej Polsce trafi 3 mln świec wigilijnych. Dochód z nich zostanie przeznaczony na pomoc dzieciom ubogim i niepełnosprawnym.
27 października br. Marcin Gdakowicz został pełnomocnikiem prezydenta Szczecina ds. komunalnych. W praktyce wygląda to tak, że Gdakowicz zastąpi na stanowisku wiceprezydenta Kazimierza Trzcińskiego. Trzciński, póki co, nie może być odwołany ze swojej funkcji, bo przebywa na zwolnieniu lekarskim. Nominacja Gdakowicza to kolejny etap czystek przeprowadzanych w magistracie przez Mariana Jurczyka.
Zachodniopomorscy celnicy przyłączyli się do ogólnopolskiego protestu funkcjonariuszy celnych przeciwko zwolnieniom i przenoszeniu ich na wschodnią granicę. Celnicy z naszego regionu rozpoczęli strajk włoski. Polega on na skrupulatnym sprawdzaniu każdego wjeżdżającego i wyjeżdżającego z kraju samochodu. W wyniku protestu kolejki na przejściach znacznie się wydłużyły.
28 października br. W Iraku zakończyło się śledztwo w sprawie zastrzelenia polskiego oficera (ze Szczecina). Ustalono, że mjr Hieronim Kupczyk został zastrzelony przez opłaconego zabójcę. W Iraku działają bowiem specjalne ugrupowania terrorystyczne, które za zabicie obcego żołnierza płacą od kilku do kilkunastu tysięcy dolarów. Polski oficer zginął 6 listopada, wracając w konwoju z Karbali do obozu Babilon.
Pomóż w rozwoju naszego portalu