22 listopada bp Antoni Dydycz uczestniczył w Ośrodku Apostolstwa Trzeźwości w Zakroczymiu w II Forum Ruchów, Stowarzyszeń i Organizacji Trzeźwościowych. Spotkanie zostało zorganizowane przez Zespół Apostolstwa Trzeźwości przy Konferencji Episkopatu Polski, którego Ksiądz Biskup jest przewodniczącym.
23 listopada, w uroczystość Chrystusa Króla - święto patronalne Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie, bp Antoni Dydycz odprawił w kaplicy WSD uroczystą Mszę św. odpustową i wygłosił kazanie. Podczas Mszy św. święcenia diakonatu przyjęli alumni: Jacek Wentczuk z par. pw. św. Michała Archanioła w Werbkowicach (diec. zamojska) i Radosław Andrzej Wiechnik z par. pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Krupe (archidiecezja lubelska). Natomiast w kandydaturze do diakonatu i kapłaństwa zostali ustanowieni alumni piątego kursu: Mariusz Boguszewski z par. pw. Przemienienia Pańskiego w Perlejewie, Tomasz Duszkiewicz z par. pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Sarnakach, Robert Figura z par. pw. św. Jana Chrzciciela w Przemyślu, Paweł Grzeszek z par. pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Miedznie, Mirosław Połok z par. pw. św. Jerzego w Sawicach, Oleg Silkiewicz z par. pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Brześciu na Białorusi i Andrzej Zalewski z par. pw. Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim.
23 listopada, w święto patronalne Chrystusa Króla Wszechświata w Drohiczynie odbyło się spotkanie członków Akcji Katolickiej. W programie znalazły się: Msza św. pod przewodnictwem ks. prał. Tadeusza Osińskiego - asystenta diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej z homilią bp. Antoniego Dydycza, przyjęcie do Stowarzyszenia nowych członków, wykład ks. dr. Sławomira Mazura nt.: Godność pracy w świetle przemówień Jana Pawła II wygłoszonych do Polaków oraz posiedzenie robocze DIAK. Organizatorem spotkania był ks. prał. Tadeusz Osiński, przy współudziale Zarządu.
24 listopada przy Zespole Szkół w Wyszkach odbyło się otwarcie i pobłogosławienie hali sportowej. Cały kompleks dydaktyczny otrzymał także imię Jana Pawła II. Dotychczas imię to nosiła tylko Szkoła Podstawowa. Przy tej okazji dokonano pobłogosławienia i przekazania nowego sztandaru szkoły. Uroczystości przewodniczył - przy współudziale wielu zaproszonych gości, rodziców oraz dzieci i młodzieży - bp Antoni Dydycz.
27-28 listopada bp Antoni Dydycz uczestniczył w Częstochowie w Zebraniu Plenarnym Episkopatu Polski.
28-30 listopada miała miejsce diecezjalna pielgrzymka do Wilna. Jej celem było nawiedzenie Matki Bożej w Ostrej Bramie oraz miejsc związanych z życiem św. Faustyny Kowalskiej - szerzycielki kultu do Miłosierdzia Bożego. Pielgrzymi pod przewodnictwem ks. Zbigniewa Rycaka zwiedzili ponadto zabytki Wilna oraz Troki - pierwszą stolicę Litwy.
28 listopada w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie odbył się wieczór andrzejkowy przygotowany przez alumnów V roku studiów. Gośćmi spotkania byli księża profesorowie WSD, alumni seminarium i siostry zakonne: sercanki i loretanki. W programie spotkania miały miejsce m.in.: „Otrzęsiny” - humorystyczne wprowadzenie alumnów I roku i nowych księży profesorów, przedstawienie teatralne według własnego scenariusza oraz humorystyczne skecze i gry.
29 listopada w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Rudce została odprawiona Msza św. koncelebrowana w intencji zmarłych kapłanów naszej diecezji. Mszy św. przewodniczył i kazanie wygłosił ks. prał. Stanisław Ulaczyk - wikariusz generalny.
29 listopada w Ciechanowcu odbyło się spotkanie andrzejkowe oddziałów KSM istniejących przy parafiach w naszej diecezji. Organizatorami wieczoru byli: ks. Marcin Kuśmirek - prefekt z parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu i ks. Andrzej Lubowicki - prefekt z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce.
30 listopada w Ciechanowcu odbył się XXIII Ogólnopolski Konkurs Gry na Instrumentach Pasterskich. Poprzedziła go Msza św. w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej pod przewodnictwem bp. Antoniego Dydycza. Przesłuchania konkursowe miały miejsce w Muzeum Rolnictwa. Zaprezentowali się w nich wykonawcy z różnych regionów Polski: górale z Podhala, Żywiecczyzny i Beskidu Sądeckiego, Kaszubi, Kurpie Białe i Zielone, Podlasiacy i Mazowszanie. Konkurs był okazją do prezentacji różnego rodzaju sztuki ludowej i wymiany doświadczeń artystycznych. W przeddzień Konkursu w Muzeum odbył się koncert kapeli góralskich i kaszubskich. Impreza została zorganizowana staraniem: Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu, Fundacji „Cepelia” Polska Sztuka i Rękodzieło w Warszawie, Podlaskiego Urzędu Marszałkowskiego, Towarzystwa Miłośników Ciechanowca, parafii ciechanowieckich i Burmistrza Miasta i Gminy Ciechanowiec.
Na terenie naszej diecezji w Siemiatyczach i Węgrowie rozpoczynają się kursy lektorskie. Zgłoszenia przyjmuje i informacji udziela ks. Marek Dąbrowski, ul. Kościelna 10, 17-312 Drohiczyn. Tel. (0-85) 655-76-94.
Pomóż w rozwoju naszego portalu