Biskupi wybiorą nowego szefa redakcji katolickiej TVP
Na najbliższym zebraniu plenarnym Konferencja Episkopatu Polski najprawdopodobniej wybierze nowego szefa redakcji katolickiej Telewizji Polskiej. Obecnie trwa nieformalny, wewnętrzny konkurs na następcę ks. Rafała Sztejki SJ, który tę funkcję pełni od siedmiu lat.
Ks. Rafał Sztejka potwierdził w rozmowie z KAI, że 14 września br. zostanie duszpasterzem akademickim na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Zresztą pracował już przed laty jako duszpasterz na KUL.
Ks. Sztejka poinformował ponadto, że prowincjał jezuitów nie zgłosił żadnej kandydatury do roli szefa redakcji katolickiej TVP, więc najprawdopodobniej od września zostanie nim ktoś z kapłanów diecezjalnych lub z innego zakonu. Warto przypomnieć, że do tej pory na czele redakcji katolickiej TVP od chwili jej powstania po przemianach 1989 r. stali jezuici. „Teraz – dodaje ks. Sztejka - biskupi postanowili wyłonić szefa redakcji w konkursie, co jest nowością i niejako urynkowieniem tej posługi”.
Ks. Sztejka w rozmowie z KAI podkreślił, że życzy wielu sukcesów swemu następcy, gdyż obecność tematyki religijnej w telewizji publicznej ma olbrzymie znaczenie.
Studio internetowej telewizji diecezji warszawsko-praskiej
20 września zostanie otwarte studio Internetowej Telewizji Diecezji Warszawsko-Praskiej. Ale program telewizji – początkowo godzinny – ruszy później, najwcześniej za kilka tygodni
Otwarcie studia w Domu Słowa Bożego przy ul. Grochowskiej, to etap prac nad programem. – Gdy będziemy gotowi, po kolejnych kilku tygodniach, odbędzie się premiera telewizji. Wtedy ruszymy pełną parą – mówi Mateusz Dzieduszycki, rzecznik diecezji warszawsko-praskiej, kierujący projektem. Telewizja jest inicjatywą abp. Henryka Hosera, który mówił o swoich planach w liście pasterskim na Dzień Środków Społecznego Przekazu.
W Wielkim Tygodniu w ponad 100 kościołach księża będą spowiadać do północy lub do rana w ramach 15. edycji nocy konfesjonałów. W tym roku przebiega ona pod hasłem "Prawdziwa Wielkanoc zaczyna się w sercu". Akcja ma umożliwić osobom zabieganym przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania.
Udział w akcji Noc Konfesjonałów polega na zorganizowaniu dodatkowej spowiedzi w Wielkim Tygodniu i zgłoszeniu udziału kościoła w serwisie nockonfesjonalow.pl.
Sąd Okręgowy w Rzeszowie uwzględnił odwołanie od decyzji prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka, rozwiązującej zgromadzenie Fundacji Pro – Prawo do Życia - informuje Ordo Iuris.
Pikieta zorganizowana przez Fundację Pro – Prawo do Życia 26 stycznia w Rzeszowie miała na celu wyrażenie sprzeciwu wobec aborcji oraz ideologicznych programów edukacyjnych w polskich szkołach. Zgromadzenie zostało rozwiązane przez władze miasta. Po odwołaniu złożonym przez prawników Ordo Iuris, Sąd Okręgowy uznał, że rozwiązanie było bezprawne.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.