Pierwszy zrzut Cichociemnych odbył się w nocy z 15 na 16 lutego 1941 r. 14 lutego 1942 r. rozkazem gen. Władysława Sikorskiego przekształcono Związek Walki Zbrojnej w Armię Krajową. Muzeum Armii Krajowej postanowiło połączyć obie daty i rocznice. 14 lutego proponujemy Dzień Cichociemnych z warsztatami dla dzieci, miniwykładem i pokazem eksponatów.
14 lutego, godz. 11
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Bezpłatne warsztaty dla uczniów szkół podstawowych „Cichociemni – spadochroniarze AK” Dzieci poznają historię niektórych z 316 bohaterów, którzy po szkoleniu wylądowali w okupowanej Polsce. Ze względu na ograniczoną liczbę uczestników obowiązują wcześniejsze zgłoszenia: 12 410-07-70 lub rezerwacja@muzeum-ak.pl .
14 lutego, godz. 15
Jan Górski ps. „Chomik” był jednym z pomysłodawców utworzenia formacji „Cichociemnych”. W zbiorach Muzeum AK znajdują się pamiątki po Janie Górskim oraz Stanisławie Kolasińskim – jednym ze spadochroniarzy. Zaprezentujemy je podczas wykładu. Historię „Cichociemnych”, z uwzględnieniem skoczków związanych z Małopolską, przedstawi Artur Jachna. Wstęp wolny.
Wydarzenie na Facebooku Muzeum AK i Twitterze.