27 lipca - XVII Niedziela zwykła. Rok Marka.
Chleb jest darem Boga dla człowieka i znakiem Jego troski o jakość ludzkiego życia na ziemi. Rozmnażając chleb, Jezus wzywa nas do dzielenia się z tymi, którzy nie mają podstawowych warunków do życia. W Najświętszej Eucharystii On sam staje się Pokarmem na życie wieczne.
28 lipca - poniedziałek XVII tygodnia zwykłego.
Bóg jest światłem ludzi. Bogiem dla ludzi. Życiem. Jest pośród nas i daje nam siebie samego w słowie i sakramentach, abyśmy mieli siłę żyć.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
29 lipca - wspomnienie św. Marty.
"Tak, Panie! Ja wciąż wierzę, żeś Ty jest Mesjasz, Syn Boży" (Jn 11, 27) - odpowiada Marta Jezusowi. Prośmy, by wypraszała dla nas u Boga dar silnej wiary.
30 lipca - wspomnienie św. Piotra Chryzologa, biskupa i doktora Kościoła.
Nasz Patron żył na przełomie IV i V w. Był biskupem Rawenny (Italia). Przeszedł do historii jako wybitny dyplomata, budowniczy kościołów i kaznodzieja. Mówił, że Bóg wycisnął w człowieku swoje podobieństwo, "aby widzialne odbicie uczyniło obecnym w świecie niewidzialnego Stwórcę".
31 lipca - wspomnienie św. Ignacego Loyoli, kapłana.
Ignacy urodził się w Kraju Basków w 1491 r. Poważnie ranny w nogę podczas wojny francusko-hiszpańskiej przeżył nawrócenie, które zaowocowało zmianą kierunku życia. Po przyjęciu święceń kapłańskich założył zakon znany jako Towarzystwo Jezusowe. Pełnił dzieła miłosierdzia. Rozwinął metodę życia kontemplacyjnego. Istotnie wpłynął na wiele umysłów XVI w. Zmarł 31 lipca 1556 r.
1 sierpnia - wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.
Żył w XVIII w. Głos powołania usłyszał, mając 26 lat. Do tej pory był adwokatem. Założył Zgromadzenie Księży Redemptorystów. Z zapałem głosił kazania misyjne i spowiadał. Publikował dzieła z teologii moralnej. Na wyraźne żądanie papieża Klemensa XIII przyjął święcenia biskupie. Zmarł 1 sierpnia 1787 r.
2 sierpnia - wspomnienie św. Euzebiusza z Vercelli, biskupa.
Św. Euzebiusz żył w IV w. Pochodził z Sardynii. Za wierność wierze został skazany na wygnanie. Pozostawił dużą spuściznę literacką, będącą świadectwem życia i wiary Kościoła pierwszych wieków. Zmarł 1 sierpnia 371 r.