Reklama

Świat

Kard. P. Parolin o uchodźcach: oni uciekają przed najstraszniejszą wojną, której końca nie widać

Ci ludzie [emigranci - KAI] uciekają od najokrutniejszej wojny, która w Syrii trwa już wiele lat i nie ma perspektyw jej zakończenia – powiedział sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolin podczas wizyty w rzymskiej klinice im. Gemellego. 29 sierpnia odwiedził on ten szpital i odprawił Msze święta dla chorych w związku przekazaniem od 1 września zarządu kliniki pod bezpośrednie kierownictwo Katolickiego Uniwersytetu Sacro Cuore.

[ TEMATY ]

kardynał

Grzegorz Gałązka

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Kardynał wyraził zaniepokojenie, że tragedia ta może być traktowana jak choroba chroniczna, której nie można wyleczyć i chce się o niej zapomnieć. Mówiąc o niedawnej śmierci ponad 70 uchodźców w ciężarówce w Austrii, powiedział: „To po prostu szok, co się stało w Austrii: to coś niesamowitego, że to się dzieje w naszych czasach”.

Na pytanie dziennikarzy o bezradność Unii Europejskiej wobec problemu uchodźców sekretarz stanu stwierdził, że należy przestać szukać winnych, lecz trzeba zjednoczyć siły, aby rozwiązać ten ogromny problem. „Musimy być świadomi, że jest to sprawa bardzo złożona. Nikt nie ma gotowego rozwiązania. Jest wiele bliższych i dalszych przyczyn tego zjawiska. Są działania, które można podjąć natychmiast, ale są też takie, które wymagają wiele czasu” – powiedział Parolin.

Odniósł się również do poglądu, jakoby Kościół niepotrzebnie wypowiadał się na temat migrantów: „Jedni oskarżają Kościół o mieszanie się w nie swoje sprawy, inni znowu zarzucają nam milczenie. Kościół ma ewangeliczny obowiązek wypowiadania się na te problemy. Oczywiście musimy być także realistami, świadomymi naszych ograniczonych możliwości, nie zapominając jednak o braterstwie i otwartości na innych, jak to często powtarza papież”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2015-08-30 20:38

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kard. Pell: nie ma mowy o likwidacji "banku watykańskiego"

[ TEMATY ]

kardynał

Watykan

Foter / CC BY-SA

Prefekt watykańskiego Sekretariatu ds. Ekonomicznych, kard. George Pell jest przekonany, że nie ma sensu likwidacja Instytutu Dzieł Religijnych - tzw. "banku watykańskiego". Ujawnił to w wywiadzie opublikowanym na łachach wczorajszego wydania dziennika "The Boston Globe". Poinformował również, że najprawdopodobniej przed końcem marca poznamy nazwiska 15 członków Rady ds. Ekonomicznych - 8 kardynałów i biskupów i 7 osób świeckich.
CZYTAJ DALEJ

Przeżył 95 dni na morzu, dziś mówi: "Niech wszyscy wiedzą, że Bóg jest wielki"

2025-03-28 21:31

[ TEMATY ]

świadectwo

aciprensa/zrzut ekranu YT

"Chcę, żeby wszyscy wiedzieli, że Bóg jest wielki. Bóg jest piękny. Bóg chce, żebyśmy wszyscy się modlili, mieli miłość w sercach, pomagali sobie nawzajem" – takie jest życzenie Máximo Napa Castro – znanego jako "Gatón" – peruwiańskiego rybaka, który nigdy nie stracił wiary, nawet kiedy utknął na morzu na 95 dni, aż w końcu został uratowany u wybrzeży Ekwadoru.

Maximo przyznaje, że nigdy nie przeczytał Biblii, co teraz chce zrobić, jak tylko zdobędzie trochę pieniędzy. Teraz stracił łódź, która zapewniała mu codzienne utrzymanie.
CZYTAJ DALEJ

W Niemczech w zeszłym roku odnotowano 106 000 aborcji

2025-04-07 18:07

[ TEMATY ]

aborcja

Niemcy

Adobe Stock

Cornelia Kaminski, przewodnicząca organizacji pro-life Aktion Lebensrecht für Alle (ALfA), nazwała niemieckie społeczeństwo martwym i pozbawionym nadziei po opublikowaniu oficjalnych danych dotyczących aborcji w 2024 r., które mają przekroczyć 106 000 przypadków.

Według danych opublikowanych w ubiegły czwartek przez Niemiecki Federalny Urząd Statystyczny, liczba wykonanych aborcji w kraju w 2024 r. wyniosła 106 000, co oznacza niewielki wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim. Liczba ta utrzymuje się na poziomie wyższym od odnotowanego w latach 2014–2020.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję