Jak informuje ks. dr Wacław Umiński CM, dyrektor Muzeum Historyczno-Misyjnego Księży Misjonarzy (przy ul. Stradomskiej 4 w Krakowie), ekspozycja wpisuje się w Jubileuszowy Rok związany ze świętowaniem 400-lecia Zgromadzenia Księży Misjonarzy.
Adresaci listów
Na wystawie są prezentowane wybrane listy założyciela zgromadzenia, św. Wincentego a Paulo napisane (w latach 1652-60) do współbraci w Polsce.
Granitowy obelisk, dar rządu hiszpańskiego regionu Galicja, którego stolicą jest Santiago de Compostela, stanął przy głównym wejściu do bazyliki ojców franciszkanów, naprzeciwko okna papieskiego na Franciszkańskiej 3. To pierwszy taki znacznik w Polsce.
W odsłonięciu symbolu szlaku św. Jakuba udział wzięli m.in. prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, bp Damian Muskus OFM, ambasador Hiszpanii w Polsce Javier Sanabria Valderrama i członkowie Bractwa św. Jakuba.
Jako ludzie młodzi, jako wierzący pielgrzymujemy do takich świętych miejsc, żeby doświadczyć obecności Boga - mówił Mikołaj Jurak w rozmowie z Radiem Watykańskim – Vatican News. Uczeń przybył wraz z grupą 50 rówieśników oraz opiekunami do Bazyliki Św. Piotra. Wszyscy reprezentują Technikum im. Jana Pawła II w Polanicy-Zdroju i pielgrzymują do Rzymu w ramach Roku Jubileuszowego.
Anetta Witkowska – dyrektor szkoły, wskazuje, że społeczność szkolna, mając takiego patrona, praktykuje i kultywuje wszystkie tradycje związane z taką postacią jaką był św. Jan Paweł II. Dodaje, że dla niej osobiście, taka pielgrzymka jest sporym wydarzeniem. „Ja jestem w procesie zmiany w swoim życiu i bardzo potrzebuje takich pielgrzymek, doświadczeń i to jest dla mnie osobiście bardzo ważne co tutaj dzisiaj się dzieje” - dodaje.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.