Przywołując scenę Przemieniania Pańskiego na Górze Tabor zachęcał on pątników do autentycznego spotkania z Bogiem i doświadczenia Jego Miłości. - Namiot dla Eliasza jest dla nas wezwaniem do pozbycia się fałszywych proroków, czyli nauczenia się właściwego wybierania, inaczej mówiąc rozeznawania. Do tego, jak zaznaczy - niezbędne są czyste serce i jasny umysł – tłumaczył kaznodzieja.
Dodał jednocześnie, że ‘namiot dla Mojżesza’ to nic innego jak zaproszenie do odnowienia więzi z Bogiem, która powinna być oparta na autentycznej przyjaźni. Natomiast ‘namiot dla Jezusa’ jest wezwaniem do uczynienia w swoim serca domu dla Boga – powiedział ks. Gajos.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Reklama
- Tylko od was zależy, czy pozwolicie Bogu aby was przemieniał – powiedział do pątników duchowy przewodnik pielgrzymki ks. Jan Oleszko SAC. Zwrócił on uwagę, że najdłuższą drogą, na jaką człowieka wyrusza, to nie jest ta na Jasną Górę, ale ta do własnego serca. – „Możemy słuchać i nic nie usłyszeć. Możemy być świadkami a być w innym świecie. Możemy iść i nigdy nie dojść. Możemy wyruszać w drogę a już być w domu. Jak mówił Tolkien „Życie jest nam dane, a od nas tylko zależą wybory” - podkreślił ks. Oleszko SAC. Na zakończenie liturgii ks. Parzyszek SAC zachęcał pątników aby swoją modlitwą otoczyli nie tylko tych wszystkich, których intencje będą nieść przed oblicze Matki Bożej, ale także nowego prezydenta Andrzeja Dudę i jego przyszłą posługę narodowi. – Stoją przed nim trudne zadania, ale z Bogiem wszystko jest możliwe – podkreślił duchowny.
W tym roku pątnicy idą pod hasłem „Wybrałem Miłość”. - Nawiązując do trwającego w Kościele Powszechnym Roku Życia Konsekrowanego chcieliśmy zwrócić uwagę na to, co stoi u podstaw każdego powołania, w tym zwłaszcza powołania do służby w Kościele. Nie możemy zapominać, że w ramach 17-nastek idzie wielu zakonników i sióstr zakonnych z rożnych zgromadzeń – zauważył ks. Oleszko. Wspomniał, że pątnicy będą mieli szansę zastanowić się: Czym tak naprawdę miłość? Skąd się ona bierze? Jak ją przyjąć? Jak powinna się ona przekładać na codzienne wybory?.
Warszawska Piesza Pielgrzymka Akademicka Grup "17" idzie w 16 grupach, które tworzą cztery legiony określone różnymi kolorami. Grupy różnią się nie tylko barwami, ale także duchowością. I tak np. grupą czarno-białą opiekują się chrystusowcy, natomiast w barwach dawnej flagi rwandyjskiej, czyli czerwonym, żółtym i zielonym idą już po raz 30 pątnicy ofiarujący swój trud za misje i misjonarzy. Warszawska Piesza Pielgrzymka Akademicka Grup „17” dojdzie na Jasną Górę 14 sierpnia. Przed wizerunkiem Matki Bożej pątnicy będą się modlić od godz. 18.00 do 20.00.