Reklama

Niedziela Sandomierska

Odmieńmy los

Każdego roku zbiórki organizowane przez Oblatów w Święto Trzech Króli cieszą się dużym zainteresowaniem. W murach świątyni na Świętym Krzyżu odbył się szczególny koncert charytatywny.

Niedziela sandomierska 3/2024, str. IV

[ TEMATY ]

Święty Krzyż

Jarosław Kubalski

Wspaniała rodzina z Jeleniowa

Wspaniała rodzina z Jeleniowa

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Rodzina Piątków z Jeleniowa to nasi bliscy sąsiedzi, z ich domu widać Góry Świętokrzyskie, nasz klasztor. Mamy nadzieję, że publiczność i osoby zgromadzone chętnie wspomogą w potrzebie tę rodzinę. Dziewięcioosobowa rodzina potrzebuje wsparcia, tym bardziej, kiedy jest osierocona. Obecnie rodzeństwem pięknie zajmuje się babcia, która jest ich prawnym opiekunem – mówił o. Marian Puchała, superior klasztoru na Świętym Krzyżu.

Przed zgromadzoną w świątyni publicznością wystąpili m.in. Piotr Salata, Julia Brożyna i Zespół Echo Łysicy, którzy zaprezentowali piękne aranżacje kolęd i pastorałek. Zebrane podczas tegorocznego koncertu pieniądze trafią do rodzeństwa z których najmłodsze ma 7 lat, a najstarsze 22. Opiekę nad nimi sprawuje babcia, a wspiera ją w tym cała rodzina m.in. Edyta Mossakowska, ciotka, która w imieniu rodzeństwa zabrała głos na koncercie. – W imieniu dzieci, babci, a także rodzeństwa dziękujemy serdecznie za przybycie na ten koncert. Jesteśmy bardzo wdzięczni za przygotowanie tego wydarzenia i tego, że nasza rodzina mogła w nim uczestniczyć – mówiła.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Burmistrz Nowej Słupi Andrzej Gąsior obecny na koncercie powiedział, że cel jest bardzo szczytny. – Każdego roku zbiórki organizowane przez Oblatów w Święto Trzech Króli cieszą się dużym zainteresowaniem i do tej pory pomogliśmy już wielu rodzinom. Liczę na to, iż również w tym roku przekazane wsparcie dla dziewięcioosobowej rodziny z Jeleniowa będzie niezwykle pomocne i razem uda się nam odmienić ich los – powiedział burmistrz. Jak powiedziała ciocia rodzeństwa, mama chciała dla nich stworzyć wspaniały dom, jednak niebyło jej dane dokończyć dzieła. – Marzeniem ich mamy było stworzenie bezpiecznego domu dla swoich pociech. Lokum, które dla swoich dzieci remontowała pani Monika wymaga jeszcze wielu nakładów. Zamieszkały jest tylko parter, natomiast piętro budynku na razie jest w stanie surowym, dlatego liczy się każda pomoc – mówiła Edyta Mossakowska. Dyrektor Radia Kielce, które jest współorganizatorem koncertu charytatywnego, Janusz Knap, powiedział, że rozgłośnia zawsze stara się pomagać ludziom w trudnych sytuacjach. – Tym razem chcemy pomagać cudownej, silnej rodzinie, pod opieką wspaniałej babci, która straciła dom, a teraz ten dom tworzy na nowo. Mam nadzieję, że tak jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku nasza akcja przyniesie sukces – mówił dyrektor. Rodzeństwo Piątków można także wesprzeć wpłacając pieniądze na konto bankowe Domu Zakonnego Misjonarzy Oblatów na Świętym Krzyżu. Koncert swoim patronatem honorowym objęli: biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz, Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego oraz Józef Bryk, wojewoda świętokrzyski.

Organizatorem kolejnej edycji koncertu charytatywnego na na Świętym Krzyżu byli Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej oraz Polskie Radio Kielce.

2024-01-16 12:55

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Święty Krzyż: ponad 3 tys. osób wzięło udział w Świętokrzyskim Rajdzie Pielgrzymkowym

[ TEMATY ]

Święty Krzyż

Archiwum autora

Opactwo na Świętym Krzyżu

Opactwo na Świętym Krzyżu

Ponad 3 tys. osób wzięło udział w XVIII Świętokrzyskim Rajdzie Pielgrzymkowym, który zakończył się 23 września na Świętym Krzyżu. Pielgrzymom towarzyszyło hasło: „Idźcie i głoście tajemnicę krzyża”.

Mimo niesprzyjającej pogody pątnicy z diecezji kieleckiej, sandomierskiej i radomskiej wędrowali pod opieką przewodników świętokrzyskich 15 trasami do sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Na czele grupy rowerzystów przyjechał biskup pomocniczy kielecki Marian Florczyk.
CZYTAJ DALEJ

Msza św. pogrzebowa ks. Grzegorza Dymka

W kościele pw. NMP Fatimskiej w Kłobucku odbyła się Msza św. pogrzebowa zamordowanego proboszcza parafii ks. Grzegorza Dymka. Eucharystii przewodniczył metropolita częstochowski abp Wacław Depo.

Po Mszy św. trumna z ciałem śp. ks. kan. Grzegorza Dymka została przeniesiona w kilkukilometrowym kondukcie pogrzebowym na miejscowy cmentarz. To w pewnym sensie wyraz szacunku dla zmarłego, co podkreślił abp Wacław Depo.
CZYTAJ DALEJ

Nowa Ruda-Słupiec. Ból, refleksja i modlitwa – pożegnanie ks. ppor. Sebastiana Makucha

2025-02-22 18:00

[ TEMATY ]

bp Ignacy Dec

diecezja świdnicka

pogrzeb kapłana

śmierć kapłana

ks. Sebastian Makuch

ks. Mirosław Benedyk/Niedziela

Kondukt żałobny na cmentarz parafialny

Kondukt żałobny na cmentarz parafialny

W sobotnie południe 22 lutego, w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowej Rudzie-Słupcu odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. ks. ppor. Sebastiana Makucha.

Mszy św. przewodniczył biskup senior diecezji świdnickiej bp Ignacy Dec, który wygłosił również homilię. Eucharystię koncelebrowało blisko 100 kapłanów, a w liturgii uczestniczyły liczne rzesze wiernych. Modlitwie towarzyszył śpiew chóru Beate Marie Virginis z Bielawy pod kierunkiem Anny Kupiec.
CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję