Elementarz napisali nauczyciele i specjaliści komunikacji pozawerbalnej z wieloletnim doświadczeniem w pracy z osobami z niepełnosprawnością intelektualną.
– Ta książka przeznaczona jest głównie dla dzieci i młodzieży z umiarkowaną i znaczną niepełnosprawnością intelektualną. Zawiera, przedstawione w formie obrazków, podstawowe informacje ważne dla chrześcijanina. Tekst jest pisany tak, jakby dziecko oglądające książkę, opowiadało dorosłemu o sobie, jako o dziecku Bożym – wyjaśniła Marta Żurawiecka, dyrektor sandomierskiego wydawnictwa diecezjalnego.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
– Ważnym elementem podręcznika są znajdujące się przed każdym działem uwagi dla opiekuna, które mogą mu pomóc w wychowaniu religijnym swego podopiecznego i prowadzeniu z nim rozmów o tym, co ważne dla chrześcijanina – dodała Żurawiecka.
Doradca metodyczny kształcenia specjalnego prof. Lidia Klaro-Celej z Warszawy - zachęcając nauczycieli religii do korzystania z tej pomocy edukacyjnej - podkreśla, że jest to pierwszy w Polsce elementarz do religii katolickiej dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.
„Jest to także propozycja dla rodziców dzieci oraz młodzieży z niepełnosprawnościami do wspólnego czytania i ważnych rozmów. Naszym uczniom życzę wspaniałych lekcji religii” – czytamy w zamieszczonej na okładce wypowiedzi prof. Lidii Klaro-Celej.
Elementarz do religii katolickiej dla osób z niepełnosprawnością intelektualną pt. „Ja też jestem chrześcijaninem” został przygotowany przez sztab specjalistów pod kierownictwem Katarzyny Lausch. Liczy 96 stron.