Reklama

Niedziela Legnicka

Noc kościołów – koncertowo

[ TEMATY ]

Noce Kościołów

Monika Łukaszów

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Owacjami na stojąco powitano Monikę Kuszyńską, która z koncertem wystąpiła w Legnicy. To muzyczne spotkanie odbyło się w niedzielę 21 czerwca w parafii pw. Najśw. Serca Pana Jezusa na legnickich Piekarach. W ponad godzinnym koncercie wokalistka zaśpiewała piosenki ze swojej solowej płyty „Ocalona”.

Wszystkie utwory z tej płyty powstały, jak powiedziała artystka, w bardzo trudnym dla niej czasie. Teksty w całości są jej autorstwa. Ta płyta to "powrót z dalekiej podróży... - mówi artystka - to są dla mnie wyjątkowe piosenki, pełne nostalgii i przemyśleń, aczkolwiek są to bardzo optymistyczne utwory, bo zaczęłam je tworzyć dopiero, kiedy poczułam w sobie siłę i pozytywną energię. Utwory te zamykają pewien trudny rozdział w moim życiu, kolejne, które już powstają będą bardziej radosne - mówiła wokalistka.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Wszystkie zaśpiewane podczas niedzielnego koncertu utwory, przeplatane były wzruszającymi opowieściami artystki. Całe to muzyczne wydarzenie Monika Kuszyńska zadedykowała wszystkim tym, którzy upadają i pragną się podnieść. Tym, którzy pokonują strach, własne słabości i pragną walczyć o swoje marzenia.

Dodajmy, ze koncert odbył się w ramach wydarzenia „Noce Kościołów”, organizowanej na Dolnym Śląsku w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa Chrześcijaństwa.

Monika Kuszyńska, jako wokalistka zespołu Varius Manx, w 2006 r. uległa wypadkowi samochodowemu i od tamtego momentu porusza się na wózku inwalidzkim. W 2012 powróciła do śpiewania wydając swoja solową płytę „Ocalona”. A w bieżącym roku z piosenką "In the Name of Love" reprezentowała Polskę na Konkursie Piosenki Eurowizji.

2015-06-23 10:35

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Noce Kościołów w diecezji świdnickiej

[ TEMATY ]

Noce Kościołów

Tomasz Lewandowski

Do 23 czerwca trwa się na terenie diecezji świdnickiej kolejna edycja "Nocy Kościołów" organizowanych przez Katolickie Radio Rodzina.
CZYTAJ DALEJ

Rekord nawróceń w archidiecezji Sydney

2025-03-07 13:00

[ TEMATY ]

nawrócenie

Australia

Karol Porwich/Niedziela

Archidiecezja Sydney w Australii przeżywa prawdziwy rekord nawróceń. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rekordowa liczba 380 osób przystąpi do obrzędu, który rozpoczyna ostatni etap przygotowań do sakramentów inicjacji chrześcijańskiej. W ciągu ostatnich czterech lat odnotowano ponadtrzykrotny wzrost nawróceń.

„To prawdziwe błogosławieństwo dla Kościoła w Sydney, że możemy przyjąć w tym roku rekordową liczbę katechumenów i kandydatów - powiedział na łamach „Catholic Weekly” arcybiskup Sydney Anthony Fisher OP. – „To radość być świadkiem owoców pracy naszych parafii i wspólnot ewangelizacyjnych. Ich wierne i niestrudzone wysiłki w ewangelizacji są inspiracją dla nas wszystkich” – dodał abp Fisher.
CZYTAJ DALEJ

USA: archidiecezja Indianapolis bada ewentualny cud eucharystyczny

2025-03-07 18:12

[ TEMATY ]

USA

cud Eucharystyczny

BP KEP

Amerykańska archidiecezja Indianapolis prowadzi obecnie dochodzenie w sprawie domniemanego cudu eucharystycznego w kościele katolickim św. Antoniego Padewskiego w mieście Morris w stanie Indiana. Jej przedstawiciel w oświadczeniu, udostępnionym katolickiej agencji CNA 5 marca, stwierdził, iż „obecnie trwa dokładne badanie laboratoryjne”.

Według wstępnych doniesień 4 marca w tejże parafii na podniesionej z posadzki hostii, którą włożono następnie do naczynia z wodą w tabernakulum, aby tam się rozpuściła, pojawiły się „plamy krwi” i „bardzo cienki kawałek skóry”.
CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA
Niebędnik Katolika drukowany

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję