Ponad 30 rowerzystów z grupy rowerowej „Wiraż” działającej przy parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bielawie w sobotę 2 maja wzięło udział w kolejnej pielgrzymce rowerowej z Bielawy do Sulistrowiczek, sanktuarium maryjnego Matki Boże Dobrej Rady i Mądrości Serca. Pielgrzymi mieli do pokonania prawie 70 km.
- Pielgrzymka rowerowa do sanktuarium maryjnego w Sulistrowiczkach odbyła się już po raz kolejny. Modliliśmy się we własnych intencjach, dziękując za wszelkie dobro. Wśród naszych intencji była także modlitwa za ofiary trzęsienia ziemi w Nepalu, o dobre wybory w życiu codziennym, za Ojczyznę w przededniu wyborów prezydenckich oraz w intencji Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w 2016 r. w Krakowie. Jesteśmy świadomi opieki Matki Bożej Dobrej Rady i Mądrości Serca, wiemy, że czuwa nad nami w życiu prywatnym i zawodowym. Cieszymy się, że znów mogliśmy modlić się przed Jej obrazem – wyjaśnia ks. Daniel Marcinkiewicz, duchowy opiekun grupy, inicjator tegorocznej pielgrzymki.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Rozpoczęcie pielgrzymki oraz jej zakończenie miało miejsce przy kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bielawie. W grupie rowerzystów była obecna jedna kobieta, pozostała część to mężczyźni.
- Pielgrzymowanie do Sulistrowiczek zapoczątkował ks. Krzysztof Ora, następnie był ks. Krzysztof Krzak, obecnie grupie przewodzi ks. Daniel Marcinkiewicz. W planach w tym sezonie bielawska grupa rowerowa „Wiraż” ma jeszcze m.in. diecezjalną pielgrzymkę na Jasną Górę, która liczyć będzie 440 km – tłumaczy Tadeusz Gonet, uczestnik grupy rowerowej.
Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady położone jest na terenie Ślężańskiego Parku Narodowego. Z inicjatywy proboszcza parafii w Sulistrowicach ks. Ryszarda Staszaka w 1992 r. zrodziła się idea budowy kościoła w Sulistrowiczkach. 7 maja 2002 r. kard. Henryk Gulbinowicz dokonał konsekracji kościoła. W 2002 r. przed wejściem do kościoła stanęła rzeźba Matki Bożej Dobrej Rady Wędrującej. Szczególny jest w kościele ołtarz, oparty na kamiennych kopiach ślężańskiego niedźwiedzia, oraz witraże przestawiające rośliny z łąki sulistrowickiej oraz piękne rzeźby w stylu góralskim.