Od rana podczas Mszy św. słowo Boże głosił o. Piotr Wiśniowski z Zakonu Pijarów. Nawiązywał on do ŚDM. W tym dniu rozprowadzane były również specjalne kartki okolicznościowe - cegiełki, które przygotowała młodzież działająca w bolesławieckim campusie. Zbierano w ten sposób datki na organizację tego wielkiego wydarzenia, w którym uczestniczyć będzie młodzież z całego świata. Zachęcano również rodziny do przyjęcia zagranicznych gości, którzy zatrzymają się w Bolesławcu. Rozdawano specjalne kwestionariusze, których wypełnienie umożliwi przyjęcie po swój dach młodych ludzi min. z Hiszpanii, Włoch, Francji, Stanów Zjednoczonych czy Kazachstanu.
Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Krakowie w 2016 roku. Przez sześć dni, od 26. do 31. lipca młodzi katolicy z całego świata pod przewodnictwem papieża Franciszka, będą dzielić się pięknem wiary. To wyjątkowe wydarzenie poprzedzi wspólne przeżywanie Dni Młodzieży w poszczególnych diecezjach Polski, od 20 do 25 lipca 2016 r.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Reklama
- Chciałbym, żebyśmy patrzyli na Jezusa, który chce nam coś dać. Niczego nie zabiera, jeżeli wymaga, to tylko po to, by nas przygotować i otworzyć na dary, które chce nam dać (...) Jezus okazujący się apostołom, którzy go zostawili, zdradzili, zawiedli - zostawili samego... ani razu nie skierował do nich słowa wyrzutu, nie staje przed Piotrem i pyta: czemu mnie zdradziłeś, czemu się wyparłeś. Judaszowi nie powiedział żadnego złego słowa. Tomaszowi też nie wyrzuca braku wiary. Staje przed nimi i mówi: Pokój Wam nie lękajcie się! Pokonamy Waszą słabość, ona nie jest już Wasza. Nie bójmy się Boga, nie bójmy się jego wymagań - bo są to wymagania miłości - mówił o. Piotr.
W nawiązaniu do Światowych Dni Młodzieży, ojciec Piotr przypomniał, jakim darem musimy się podzielić z całym światem: - Z naszej polskiej ziemi wyszła ta iskra, od której się wszystko zaczęło. Św. Faustyna i objawienia Jezusa Miłosiernego, a później Jan Paweł II, który głosi miłosierdzie i ustanawia święto Miłosierdzia Bożego. To jest to, co mamy pokazać światu - Boga, który jest dobry, który kocha - Boga, któremu można zaufać.
Kazanie zawierało oczywiście także praktyczne informacje o tym, kogo i na jakich zasadach może każdy nas gościć pod swoim dachem: - Młodzież, która przyjedzie do nas, nie przyjeżdża w celach turystycznych - ale religijnych. Dlatego nie będą mieli wielkich wymagań. To, o co prosimy, to jest kawałek podłogi... i rano śniadanie. Obiad i kolację zapewniają organizatorzy - zapewniał o. Piotr.
Więcej na ten temat na stronie www.wboleslawcu.pl