Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Wesprzyjmy ks. Tomka

Na stronach fundacji „Stowarzyszenie ZmieniaMY Wieś” trwa zbiórka na leczenie chorego na nowotwór ks. Tomasza Kuryłowicza.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Zbiórka dla ks. Tomasza z Wisełki” – to hasło kampanii społecznościowej, która ma na celu pomoc w kosztownym leczeniu i powrocie do zdrowia ks. Tomasza Kuryłowicza, dawnego wikariusza w Międzyzdrojach , a obecnie proboszcza parafii św. Józefa w Wisełce. Na prośbę fundacji „Stowarzyszenie ZmieniaMY Wieś” zachęcamy do pomocy materialnej i duchowej w modlitwie w jego intencji przez wstawiennictwo św. Józefa, który został ogłoszony przez papieża Franciszka patronem tego roku, i którego wstawiennictwem cieszą się parafianie z Wisełki.

Aktualnie ksiądz przebywa na leczeniu onkologicznym, podczas którego przyjmuje chemię. Stan jego zdrowia jest na tyle poważny, że nadzieją dla niego jest leczenie w klinice w Niemczech, którego koszt wynosi obecnie ok. 45 tys. euro. Celem akcji jest uzyskanie w jak najszybszym czasie tej kwoty, aby dalsze leczenie mogło być kontynuowane za granicą.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

To jedyna i oficjalna zbiórka na ten cel, z której wszystkie zebrane środki zostaną bezpośrednio przekazane na leczenie ks. Tomasza. Jest ona oficjalnie zgłoszona i zarejestrowana na publicznych stronach zbiórek pod adresem zbiorki.gov.pl, co gwarantuje, że wszystkie zatwierdzające procedury zostały spełnione. Dzięki temu nie ma żadnych kosztów prowizji i oprocentowania.

Każdy może ofiarować coś na licytację, wziąć w niej udział, lub dokonać wpłaty bezpośrednio na konto podane na stronie: 70 9393 0000 0018 8968 2000 0020 BS Wolin; dla wpłat zagranicznych nr rach.: PL70 9393 0000 0018 8968 2000 0020 SWIFT CODE: GBWCPLPP. W tytule należy wpisać: „Darowizna na leczenie księdza Tomasza z Wisełki”. Nazwa odbiorcy przelewu: „Stowarzyszenie ZmieniaMY Wieś”. Więcej informacji na profilu: https: //www.facebook.com/Społeczność-zbiórka-dla-księdza-Tomasza-z-Wisełki-103594298388618/?ref=page_internal

(źródło: strona fundacji)

2021-01-27 09:45

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kazimierz Szałata: trąd - zapomniana, ale wciąż groźna choroba

[ TEMATY ]

trąd

choroba

ARCHIWUM KAZIMIERZA SZAŁATY

Zamożne kraje dawno temu uwolniły się od trądu, zapomniały o tej strasznej chorobie, która jest nadal jest groźna tam, gdzie nie ma zorganizowanych struktur medycznych, a chorzy mogą liczyć co najwyżej na pomoc najodważniejszych misjonarzy - przypomina dr Kazimierz Szałata, prezes Fundacji Polskiej Raoula Follereau, z której inicjatywy 31 stycznia po raz 63. obchodzony będzie Światowy Dzień Trędowatych. W swoim corocznym apelu prosi o wsparcie licznych dzieł realizowanych na rzecz trędowatych.

W swoim corocznym apelu dr Kazimierz Szałata przypomina, że trąd jest jedną z najstarszych i najokrutniejszych chorób, jakie zna ludzkość. Jest symbolem nieszczęścia człowieka. Przez całe stulecia trędowaci byli traktowani jak ludzie umarli za życia i mogli liczyć co najwyżej na pomoc najodważniejszych misjonarzy.
CZYTAJ DALEJ

Pizza ze świętymi

2025-04-11 15:53

Magdalena Lewandowska

W Tutti Santi autorem wyjątkowej receptury ciasta jest Mistrz Włoch i Europy w pizzy klasycznej - Valerio Valle.

W Tutti Santi autorem wyjątkowej receptury ciasta jest Mistrz Włoch i Europy w pizzy klasycznej - Valerio Valle.

Restauracja Tutti Santi otworzyła we Wrocławiu drugi lokal przy ul. Sienkiewicza 18/22.

Pizza w Tutti Santi wytwarzana jest metodą rzemieślniczą, tylko z oryginalnych produktów sprowadzanych prosto z Włoch, a autorem wyjątkowej receptury ciasta jest Mistrz Włoch, Mistrz Europy i Wice Mistrza Świata w pizzy klasycznej - Valerio Valle. On też szkoli tutejszych „pizzaiolo” (kucharz wyspecjalizowany w przygotowywaniu pizzy) i tworzy menu.
CZYTAJ DALEJ

Kard. Ryś: potrzebujemy ponownie odkryć wartość celebracji!

2025-04-12 13:05

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

BP KEP

Kard. Grzegorz Ryś

Kard. Grzegorz Ryś
- Liturgia formuje nas do prawdziwego rozumienia kościoła – mówił kard. Grzegorz Ryś podczas Szkoły Liturgii.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję