Reklama

Niedziela w Warszawie

Losowanie nieprzypadkowych patronów

W uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki 1 stycznia we wszystkich klasztorach Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia odbywa się losowanie rocznych patronów. Od 4 lat taką możliwość mają również internauci.

Niedziela warszawska 52/2020, str. V

[ TEMATY ]

patron

św. Marcin

Łukasz Krzysztofka

Duchowa obecność św. Marcina dodaje mi sił w stawianiu czoła trudnościom – mówi Grażyna

Duchowa obecność św. Marcina dodaje mi sił w stawianiu czoła trudnościom – mówi Grażyna

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą oni wylosować swojego duchowego opiekuna i towarzysza poprzez stronę www.faustyna.pl. Ogromną wagę do losowania patrona roku przywiązywała już św. s. Faustyna. Spodziewała się wielkiej pomocy z nieba, udzielanej jej na prośbę świętego.

– Im więcej sprzymierzeńców i orędowników wokół nas, tym dla nas lepiej, zwłaszcza w walce i zmaganiu duchowym, którym jest życie człowieka – mówi s. Nulla ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia na Żytniej i dodaje, że wylosowany patron wyprasza dodatkową siłę i opiekę Bożą do tego, aby przez życie przejść zwycięsko pomimo różnych wydarzeń i cierpień.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Wyprosiła zdrowie

Grażyna po raz pierwszy wylosowała patrona trzy lata temu. Namówiła do tego również swoich bliskich – męża, córkę i rodziców. Jej patronem został Chrystus Cierpiący. – Rok ten nie był łatwy dla mojej rodziny. Mama przeszła poważną operację oka i kręgosłupa, tata zawał serca. Dzięki Bożej Opatrzności wszystko dobrze się skończyło. Jestem pewna, że mój Patron, do którego codziennie zanosiłam swoje prośby, miał w tym udział – mówi Niedzieli i dodaje, że tamten rok pokazał jej również, że przez cierpienie można nauczyć się cierpliwości i pokory.

Reklama

Wtedy postanowiła, że będzie co roku losować sobie patrona. W następnym roku Bóg wskazał jej św. Brata Alberta, opiekuna bezdomnych i ubogich. – Uświadomiłam sobie, jak wiele ludzi w otaczającej nas rzeczywistości potrzebuje pomocy. Jak bardzo można komuś pomóc w przeróżny sposób. Czasem nawet wystarczy miły uśmiech i dobre słowo albo modlitwa – opowiada Grażyna. W obecnym, kończącym się roku jej patronem jest św. Marcin, biskup i patron żołnierzy. Więc ich także poleca jego wstawiennictwu, prosząc o pokój na całym świecie.

Święci są wielkim darem Bożego Miłosierdzia, a wszelkie dobro płynie właśnie stamtąd. Oni pomagają nam je wydobywać.

Podziel się cytatem

Dar Bożego Miłosierdzia

O tym, że losowanie patrona roku nigdy nie jest przypadkiem, przekonana jest również Weronika. Z jej duchową Opiekunką łączy ją silna więź. Po raz pierwszy odczuła tę wieź po swoim nawróceniu.

– Otrzymałam wielką miłość Jezusa i zapragnęłam bliżej poznać Matkę Bożą – wspomina. Zaczęła głębiej poznawać dzieła św. Ludwika Marii de Montfort, których lektura sprawiała jej z czasem coraz większą radość.

– Zakochałam się w Matce Bożej, która w tym roku towarzyszy mi jako Królowa świata. Jest mi bardzo bliska i mocno odczuwam Jej opiekę – przyznaje Weronika.

Szczególnie zapadł jej w pamięć moment, kiedy uczestniczyła w egzorcyzmie jako osoba modlitwą wspierająca kapłana. – W pewnym momencie jedna z kobiet, które również modliły się, powiedziała, że przy osobie uwalnianej jest Matka Boża. Moje serce było pełne radości, bo uświadomiłam sobie, że Niepokalana realnie jest blisko mnie i nas wszystkich – opowiada.

Matka Boża pomaga jej w niespokojnym czasie pandemii. Weronika zaznacza, że pomimo wielkiego niepokoju, jaki teraz jest na świecie, ona ma w sercu Boży pokój, który czerpie przede wszystkim z Różańca i koronki do Bożego Miłosierdzia.

– Wszyscy święci są wielkim darem Bożego Miłosierdzia, a wszelkie dobro płynie właśnie stamtąd. Oni pomagają nam je wydobywać – mówi s. Nulla.

2020-12-19 20:15

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź spragniona miłosierdzia!

Niedziela łódzka 42/2014, str. 5

[ TEMATY ]

patron

Kl. Kamil Siuta

Bardzo późno uświadomiłem sobie, że Łódź odegrała znaczącą rolę w życiu Helenki Kowalskiej. Stąd wyruszyła w świat, wielki i dla niej kompletnie nieznany. Z tej ziemi powołał ją Jezus na sekretarkę Bożego Miłosierdzia. Najważniejsze wydarzenie miało miejsce w parku Wenecja (dziś park im. Słowackiego). Tu ujrzała Jezusa. Natychmiast upozorowała ból głowy i pobiegła do katedry. Tam usłyszała, że ma pojechać do Warszawy i wstąpić do Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia.
CZYTAJ DALEJ

Ewangelizator maszeruje przez kraj z krzyżem na plecach, modląc się o pojednanie narodów

2025-03-09 20:43

[ TEMATY ]

ewangelizatorzy

Bośnia i Hercegowina

RTV-HB Radiotelevizija Herceg-Bosne / youtube

Katolicki ewangelizator Josip Jelinić rozpoczął tysiąckilometrowy marsz przez Bośnię i Hercegowinę, niosąc na plecach drewniany krzyż i modląc się o pojednanie narodów zamieszkujących jego kraj - przekazał w niedzielę bośniacki portal Klix.

Jelinić rozpoczął swój marsz w ostatnią środę na wzgórzu Kriżevac w pobliżu Medjugorje - położonego na południu BiH miejsca pielgrzymek katolickich wiernych. Na szczycie wzgórza w 1934 roku odsłonięto betonowy krzyż upamiętniający 1900. rocznicę Męki Pańskiej.
CZYTAJ DALEJ

Wrocław: 15 tys. zł grzywny dla Władysława Frasyniuka za naruszenie godności żołnierzy

2025-03-10 20:16

[ TEMATY ]

żołnierze

PAP/Krzysztof Ćwik

Władysław Frasyniuk

Władysław Frasyniuk

Wrocławski sąd uznał, że Władysław Frasyniuk w swojej wypowiedzi naruszył godność i dobre imię żołnierzy chroniących granicę państwa. Chodzi o słowa "wataha psów" i "śmieci", które wypowiedział polityk w telewizji. Wyrok jest nieprawomocny.

W poniedziałek Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Śródmieścia uznał, że Władysław Frasyniuk swoją telewizyjną wypowiedzią naruszył godność i dobre imię żołnierzy służących na granicy polsko-białoruskiej podczas kryzysu migracyjnego.
CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję