Publiczna obrona dysertacji doktorskiej pt. Formacja chrześcijańska w mediach społecznościowych. Studium teologiczno-pastoralne na podstawie badań maturzystów archidiecezji przemyskiej zgromadziła w auli wydziału wielu gości – rodziców, rodzinę, kolegów kursowych, przyjaciół.
Po przedstawieniu drogi naukowej doktoranta, której dokonał promotor pracy, wysłuchaliśmy autoreferatu samego doktoranta, który przybliżył nam problematykę pracy i metody, które zastosował.Potem przyszła kolej na recenzentów. Z dumą wysłuchaliśmy ich pochwał co do metodologii i strony merytorycznej przedstawionej dysertacji. Na postawione pytania, wątpliwości ks. Maciej z iście naukowym zapałem ustosunkował się do stawianych problemów.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Interesujące wydało się dla mnie pytanie członka komisji o relację, jaka zachodzi w procesie formacji między słowem głoszonym a przesłaniami medialnymi. Okazuje się, co jest pocieszające, że mimo szerokiej gamy mediów społecznościowych, młodzież bardziej formuje swoje postawy w zetknięciu ze słowem mówionym usłyszanym na katechezie czy z ambony niż z przesłanek medialnych.
Kiedy komisja udała się na naradę, na korytarzu i w samej auli uczestnicy dzielili się refleksjami z przeprowadzonej obrony i podkreślali kompetencje i talenty ks. Macieja.
Reklama
Werdykt komisji był jednomyślny, praca została uznana za bardzo dobrą, a obydwaj recenzenci postulowali, by pracę wyróżnić i zachęcali doktora do wydania jej drukiem.
Agapa w hotelu studenckim była jedną wielką feerią radości i pochwał, co nieco zażenowało bohatera dnia.
Cieszymy się, że taki talent zajmie się pracą redakcyjną w Niedzieli i dydaktyczną w naszym seminarium. Mamy nadzieję, że to świętowanie warte było zauważenia, wszak teraz nasi Czytelnicy będą również korzystali ze zdobyczy i doświadczeń nabytych podczas pisania tej pracy w postaci interesujących artykułów na łamach naszego tygodnika.
Ks. dr. Maciejowi Fladerowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów edytorskich i naukowych.