Nabożeństwo jest owocem objawień Matki Bożej w Fatimie, która przez trójkę pastuszków prosiła papieża i cały Kościół katolicki, aby wprowadził je jako zadośćuczynienie Jej Niepokalanemu Sercu, które przeszywane jest przez miecz boleści naszych grzechów.
13 lipca 1917 r. Maryja powiedziała do dzieci fatimskich: „Widzieliście piekło, do którego idą dusze biednych grzeszników. Bóg chce je uratować, Bóg chce rozpowszechnić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Jeżeli uczyni się to, co wam powiem, wielu zostanie przed piekłem uratowanych i nastanie pokój na świecie”.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
W nocy z 29 na 30 maja 1930 r. s. Łucja otrzymała od Chrystusa wyjaśnienie, jakimi grzechami Serce Jego Matki ranione jest najbardziej: „Córko, jest pięć rodzajów obelg i bluźnierstw wypowiadanych przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi. Pierwsze: Bluźnierstwa przeciw Niepokalanemu Poczęciu. Drugie: Przeciwko Jej Dziewictwu. Trzecie: Przeciwko Bożemu Macierzyństwu, kiedy jednocześnie uznaje się Ją wyłącznie jako Matkę człowieka. Czwarte: Bluźnierstwa tych, którzy starają się otwarcie zaszczepić w sercach dzieci obojętność, wzgardę a nawet nienawiść do tej Niepokalanej Matki. Piąte: Bluźnierstwa tych, którzy urągają Jej bezpośrednio w Jej świętych wizerunkach”.
Maryja prosi nas, abyśmy czynili zadość owym bluźnierstwom, przeżywając pierwsze soboty miesiąca w duchu pokuty, tzn. przystępując do spowiedzi świętej z intencją Jej wynagradzającą oraz w tej intencji przyjmując Komunię św., odmawiając Różaniec i przeznaczając 15 minut dziennie na medytację nad życiem Jezusa.
Wspólnota Wojowników Maryi podejmuje prośbę Niepokalanej przez organizowanie Publicznych Męskich Różańców, które rozpoczynają się w pierwsze soboty miesiąca Mszą św. o godz. 10 w łódzkiej parafii Zesłania Ducha Świętego (Plac Wolności). Po liturgii przechodzimy, modląc się na Różańcu ul. Piotrkowską, do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa (ul. Sienkiewicza). Mężczyzn i ich dzieci zapraszamy do włączenia się w tę inicjatywę.