Miód – w formie maseczek, peelingów czy okładów – przywraca świeżość i elastyczność skórze twarzy, szyi i dekoltu, poprawia jej koloryt.
Szczególnie kojące, antybakteryjne i wzmacniające działanie ma miód akacjowy, który zawiera dużo karotenu. Domowe maseczki kosmetyczne z miodem akacjowym mają właściwości antyseptyczne i odżywcze, poprawiają mikrokrążenie w skórze, przedłużają jej młodość, pomagają się pozbyć drobnych problemów skórnych, takich jak pryszcze, łagodzą stany zapalne skóry z trądzikiem. Maseczki nakłada się wyłącznie na czystą skórę, najlepiej wieczorem, kiedy nie planujemy już wyjścia z domu. Maseczki z miodem trzeba spłukać nie później niż po 20 minutach, ponieważ mogą wywołać lekkie podrażnienie skóry. Do spłukania warto użyć letniego naparu z zielonej herbaty, następnie skórę trzeba wysuszyć przez oklepywanie miękkim, czystym i suchym ręcznikiem.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Miód akacjowy na zmarszczki: na świeżo umytą i suchą skórę można nałożyć na 20 minut cienka warstwę płynnego miodu, aby poprawić krążenie i odmłodzić skórę. Po tym czasie skórę trzeba dokładnie umyć letnią wodą i osuszyć.
Domowa maseczka na twarz i szyję dla starzejącej się i suchej skóry: przeciw starzeniu się suchej skóry nakłada się i delikatnie wklepuje maseczkę z miodu akacjowego z miąższem brzoskwini lub tłustą śmietaną czy oliwą zmieszanymi w stosunku 1:1.