Mamy nadzieję
Modlitwa kobiet
Żółte słoneczniki przywiozły ze sobą na Jasną Górę kobiety po chorobie nowotworowej piersi. 22. pielgrzymka Amazonek zgromadziła 5 października ok. 8 tys. osób. – Nie mówimy już, że rak jest chorobą śmiertelną – on jest chorobą przewlekłą, i to daje dużą nadzieję. Ja sobie nie wyobrażam, żeby takiej pielgrzymki nie było – powiedziała Krystyna Wechman, prezes Federacji Stowarzyszeń „Amazonki” i prezes Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych. – Przychodzimy, żeby Mateńce podziękować za to, że jesteśmy, poprosić o łaski – dodała Elżbieta Markowska, prezes Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki, organizatorka pielgrzymki. – Jest to dla nas najważniejszy dzień. Eucharystii przewodniczył biskup senior Antoni Długosz z Częstochowy, zaprzyjaźniony z uczestniczkami pielgrzymki. – Pamiętajmy o jednym: dla człowieka wierzącego nie ma sytuacji przegranej, bo żyjemy nadzieją, którą nam daje Jezus. Dlatego też w każdej dorocznej pielgrzymce tutaj dziękujemy za kolejny rok życia. Polecamy Bożemu Miłosierdziu te siostry, które od nas odeszły i prosimy, abyśmy w doświadczeniu cierpienia nigdy nie odeszli od Chrystusa – powiedział.
Jasnogórskie Centrum Modlitwy Zawierzenia
Reklama
Jasnogórskie Centrum Modlitwy Zawierzenia
oraz dzieło „Z Maryją ratuj człowieka” zapraszają
na rekolekcje: DLACZEGO PIERWSZE SOBOTY?
Przewodnikiem duchowym będzie o. Paweł Stępkowski, paulin, założyciel wspólnoty w Yuste (Hiszpania), znawca problematyki objawień fatimskich.
Termin: 18-20 października 2019 r.
Miejsce: Jasna Góra
Zgłoszenia – pod nr. tel. (34) 37 77 427 oraz internetowo: centrumzawierzenia.jasnagora.pl .
Zakwaterowanie i wyżywienie – we własnym zakresie.
Przy zgłoszeniu służymy pomocą w zakresie informacji na temat zakwaterowania.
Szczegóły na stronie: www.centrumzawierzenia.jasnagora.pl .
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Krótko
• 29 września odbyły się 18. Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego, w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej, z udziałem ok. 2 tys. osób.
• W dniach 28-29 września odbyły się Kongres i 39. Ogólnopolska Pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w 40. rocznicę powstania dzieła Krucjaty.
• 3 października, w ramach obchodów 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski i na Jasną Górę, odbył się koncert muzyki polskiej w wykonaniu Polskiej Opery Królewskiej. Wykonane zostały utwory kompozytorów, którzy tworzyli dla Kapeli Jasnogórskiej w XVIII wieku: Eryka Briknera, Ignacego Rygalla i Marcina Józefa Żebrowskiego.
• 5 października odbyła się jubileuszowa, 40. Ogólnopolska Pielgrzymka Prawników. Mszy św. przewodniczył bp Piotr Sawczuk, delegat KEP ds. duszpasterstwa prawników, a homilię wygłosił ks. Tomasz Czarnocki, krajowy duszpasterz prawników. List do uczestników pielgrzymki wystosował prezydent RP Andrzej Duda, doktor nauk prawnych.
• 5 października przybyła 13. Pielgrzymka Pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Dyrektorzy i pracownicy sanepidów wraz z rodzinami dziękowali za 100 lat istnienia służb sanitarno-epidemiologicznych w Polsce i 65 lat istnienia Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Obecni byli: główny inspektor sanitarny Jarosław Pinkas i jego zastępca Grzegorz Hudzik.
• 6 października na nocną modlitwę przyjechali wierni archidiecezji gnieźnieńskiej, aby zaprosić Matkę Bożą w kopii Jej cudownego Wizerunku na peregrynację. Obraz Nawiedzenia będzie peregrynował po parafiach, klasztorach i domach zakonnych archidiecezji gnieźnieńskiej od października 2020 do sierpnia 2021 r. Na Jasną Górę przybyło ponad 2 tys. wiernych, a także ok. 50 księży na czele z prymasem Polski abp. Wojciechem Polakiem, metropolitą gnieźnieńskim.