Jezus objawił w całej pełni piękno, świętość, godność i bezcenną wartość każdego z nas – zapewniał w toruńskiej katedrze Świętych Janów bp Józef Szamocki. Podczas Mszy św., która zainaugurowała toruńskie święto życia, tradycyjnie już wiele osób podjęło się duchowej adopcji dziecka poczętego. W Marszu przez starówkę wraz z Księdzem Biskupem przeszły blisko dwa tysiące osób. Wśród radosnego tłumu byli także przedstawiciele kościoła prawosławnego z ks. Mikołajem Hajduczenią na czele, członkowie wielu wspólnot kościelnych i duszpasterstw akademickich, uczniowie szkół salezjańskich i studenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu, siostry zakonne i kapłani, a przede wszystkim rodziny z dziećmi. – Każdy człowiek poczyna się dla wieczności, bo żyje w Sercu Boga” – przypominał o niezwykłej wartości człowieka bp Szamocki.
Grudziądzki marsz rozpoczął się od konferencji o relacjach rodzinnych oraz zawierzenia grudziądzkich rodzin pośrednictwu Matki Bożej Łaskawej, patronki miasta. Na zakończenie na licznie zgromadzonych uczestników czekał piknik rodzinny i słodki poczęstunek przy parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Reklama
Wąbrzeski Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł przez miasto dopiero po raz drugi, ale cieszył się dużą popularnością. Rozpoczął się o godz. 12.30 Mszą św. w Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej. Z placu przed kościołem mieszkańcy udali się w kierunku rynku.
Brodniczanie zgromadzili się na marszu po raz siódmy. Po Eucharystii w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej przy dźwiękach orkiestry dętej przeszli do kościoła pw. Matki Bożej Fatimskiej, po drodze zatrzymując się przy pomniku św. Jana Pawła II, chcąc podziękować za jego nauczanie dotyczące rodziny i małżeństwa. Po marszu na wszystkich czekał poczęstunek.
Uczestnicy Marszu w Działdowie rozpoczęli go Mszą św. Podczas pochodu nawiedzili m.in. grób dzieci utraconych na działdowskim cmentarzu komunalnym. Na zakończenie na placu przed kościołem pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej odbył się piknik rodzinny.
Marsze dla Życia i Rodziny przechodzą przez Polskę od 13 lat. Radość udzielająca się uczestnikom przyciąga do wzięcia w nich udziału coraz więcej osób. To dobry sposób, by zachęcić do poszanowania tradycyjnych rodzinnych wartości oraz uznania życia od poczęcia do naturalnej śmierci.