W tym roku już po raz 15. mieszkańcy Puław wraz z podopiecznymi, pracownikami i wolontariuszami Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty biorą udział w akcji „Pola Nadziei”. To święto ruchome o kolorze żółtym, jak określiła ten dzień Justyna Walecz-Majewska, prezes hospicjum, które na stałe wpisało się w serca puławian. To także okazja, by podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w działalność placówki. Uroczystą Eucharystię w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w intencji podopiecznych, pracowników i dobroczyńców hospicjum po raz kolejny celebrował wypróbowany przyjaciel bp Artur Miziński.
Nawiązując do Liturgii Słowa, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski, w homilii pouczał, że Wielki Post domaga się głębokiej przemiany każdego człowieka. Jednak sam zachwyt nad przemienieniem Chrystusa na górze Tabor nie wystarczy. Kolejnym krokiem jest zejście z tej góry i przyjęcie postawy wiary i miłości w naszej codzienności, gdzie nie brakuje bólu i cierpienia. Podkreślił, że ludzie chorzy i cierpiący są ogromnym skarbem Kościoła, a ich cierpienie, przeżywane z wiarą i w łączności z cierpiącym Chrystusem, to współudział w zbawianiu całego świata. Na koniec bp Miziński podziękował pracownikom i wolontariuszom hospicjum za tworzenie atmosfery prawdziwego domu i profesjonalną opiekę nad chorymi osobami w duchu służby i chrześcijańskiej miłości, władzom rządowym i samorządowym za wsparcie instytucjonalne oraz wszystkim darczyńcom za okazywaną życzliwość i różnoraką pomoc. Liturgię, przez przygotowanie czytań, modlitwy wiernych i procesji z darami, ubogacili pracownicy hospicjum, a także chór parafialny i bardzo licznie zgromadzeni ministranci i lektorzy. Po Mszy św. zaproszeni goście udali się do hospicjum na śniadanie i spotkanie z chorymi. Bp Artur Miziński w asyście pracowników hospicjum oraz przedstawicieli władz rządowych i samorządowych oraz lokalnych przedsiębiorców modlił się w sali każdego podopiecznego o powrót do zdrowia i Boże błogosławieństwo dla chorych i ich rodzin.
Wyrazem troski o puławskie hospicjum może być przekazanie 1% podatku na rzecz tej organizacji czy uczestnictwo w corocznym koncercie charytatywnym. W tym roku miał on miejsce w uroczystość św. Józefa w hali sportowo-widowiskowej w Puławach. Warto pamiętać też o dorocznej zbiórce ulicznej, podczas której wolontariusze będą rozdawać żółte żonkile posadzone już na „Polach nadziei” w różnych miejscach miasta. Przez zaangażowanie w te inicjatywy każdy może obchodzić to doroczne święto w kolorze żółtym i tym samym dać wyraz solidarności z osobami terminalnie chorymi.
Pomóż w rozwoju naszego portalu