Już na początku Wielkiego Postu mieszkańcy Poznania są zaproszeni na Drogę Krzyżową, która przejdzie ulicami miasta w czwartek po Popielcu. Krzyż pomiędzy poszczególnymi stacjami poniosą przedstawiciele rodzin z różnych parafii. Droga Krzyżowa wyruszy z poznańskiej fary, uczestnicy nabożeństwa przejdą przez Stary Rynek i pl. Wolności na pl. Adama Mickiewicza, gdzie przed Krzyżami upamiętniającymi wydarzenia Czerwca 1956 r., wygłosi kazanie abp Gądecki.
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w Wielkim Poście poprowadzi rekolekcje wielkopostne w poznańskim kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego w dniach od 22 do 24 marca. Rekolekcje pod tytułem „Trzy katechezy o rodzinie” są pomyślane jako refleksja między dwoma synodami o małżeństwie i rodzinie. Jednym z wydarzeń, gromadzących co roku tłumy uczestników, będzie Misterium Męki Pańskiej. W tym roku odbędzie się ono w przeddzień Niedzieli Palmowej, 28 marca, na poznańskiej Cytadeli.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Wszystkie parafie i ośrodki duszpasterskie przygotowały cykle rekolekcji wielkopostnych. Sanktuarium Najświętszej Krwi Pana Jezusa przy ul. Żydowskiej zaprasza na 40-dniowe medytacje pasyjne, prowadzone przez ks. prof. Leszka Wilczyńskiego. Z kolei parafia pw. Wszystkich Świętych organizuje tradycyjne „Rekolekcje dla myślących”, w których wezmą udział prymas Polski Wojciech Polak oraz księża profesorowie Andrzej Szostek, Wiesław Przyczyna, Andrzej Draguła i Janusz Nawrot.
Nie zabraknie rekolekcji dla poszczególnych grup społecznych, np. dla służby zdrowia, prowadzonych przez znanego benedyktyna o. Karola Meissnera, czy dla młodzieży akademickiej. W sobotę, 21 marca, abp Gądecki odprawi nabożeństwo pokutne w poznańskiej katedrze, połączone z indywidualną spowiedzią wiernych.