Czechowice-Dziedzice, Kęty, Oświęcim, Cieszyn, Bielsko-Biała i Żywiec – tam zaplanowano tegoroczną ewangelizację. Pierwsze spotkanie – w Czechowicach – już za nami, reszta odbędzie się w marcu. Wyjątkiem jest Żywiec, gdzie 30 maja młodzież zgromadzi się w amfiteatrze pod Grojcem.
Organizatorzy poszczególnych spotkań zadbali o to, by przed młodymi ludźmi stawały osoby czy wspólnoty zaprawione i sprawdzone w posłudze ewangelizacyjnej. Dla przykładu w kęckiej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa ewangelizację poprowadzi o. Michał Legan OSSPE. Paulin znany jest ze swej aktywności duszpasterskiej i ewangelizacyjnej tak w Internecie, jak i w „realu”. Zakonnik ma na swoim koncie również wykształcenie filmoznawcze zwieńczone m.in. magisterium na UJ czy doktoratem z teologii pastoralnej na UPJPII.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Przepowiadanie o. Michała w Kętach dopełni chrześcijańska muzyka. Przed młodymi wystąpi znany w naszym regionie zespół Overcome oraz Bęsiu i Rymcerze – muzycy obracający się w nurtach hip-hopu z religijnym przesłaniem.
Reklama
Gościem rEwolucji w bielskim kościele św. Maksymiliana będzie s. Anna Bauchan ze zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej – z zawodu mechanik obróbki skrawaniem, z wykształcenia teolog katecheta, z powołania siostra zakonna, która zajmuje się m.in. pomocą osobom uwikłanym w prostytucję czy zagrożonym lub dotkniętym przemocą seksualną, fizyczną i psychiczną. Dodatkowo obdarzona talentem muzycznym skutecznie prowadzi spotkania ewangelizacyjno-modlitewne dla różnych środowisk. Ręce pełne pracy będzie miał także ks. Przemysław Sawa wraz z członkami Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody, która zaangażowana jest w prowadzenie spotkań z młodymi m.in. w Oświęcimiu. Świadectwem i muzyką w oświęcimskim kościele św. Maksymiliana dzielić się będzie raper Arkadio.
Całość oparta jest o metodę kerygmatyczną odwołującą się do głoszenia Jezusa Chrystusa jako Pana i Zbawiciela, poruszająca nie tylko intelekt, ale także emocje i wolę młodych ludzi. Nie może więc zabraknąć wspólnej modlitwy, okazji do spowiedzi czy adoracji Najświętszego Sakramentu.
– Wydaje się, że ubiegłoroczny schemat Duchowej rEwolucji sprawdził się i zyskał aprobatę młodych ludzi. Kontynuujemy zatem to dzieło, rozszerzając go na główne ośrodki miejskie, gdzie uczy się młodzież szkół ponadgimnazjalnych – tłumaczy ks. Piotr Hoffmann, diecezjalny duszpasterz młodzieży. Kapłan zwraca również uwagę na współpracę w przygotowaniu tego projektu z władzami oświatowymi, dyrekcją i gronem pedagogicznym poszczególnych placówek.
W roku ubiegłym ewangelizacja w kościele św. Maksymiliana w Aleksandrowicach zgromadziła blisko 4 tys. uczniów.