Mary Wagner działaczka ruchu pro-life z Kanady spotkała się 10 października z dziennikarzami w siedzibie redakcji tygodnika katolickiego „Niedziela”. Mary Wagner na zaproszenie organizacji pro-life przebywa w Polsce w dniach 2-17 października. Jednym z etapów jej podróży po Polsce była Częstochowa.
W spotkaniu w redakcji tygodnika wzięli udział również organizatorzy pobytu Mary Wagner w Częstochowie: Jacek Kotula z Fundacji Pro-Prawo do życia, Stanisław Dziwiński z Rycerzy Kolumba.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
- To niewiasta dzielna, która potrafiła przeciwstawić się przemysłowi śmierci i holokaustowi XX i XXI wieku, jakim jest zabijanie nienarodzonych dzieci - mówiła otwierając spotkanie Lidia Dudkiewicz, redaktor naczelna tygodnika katolickiego „Niedziela”.
Mary Wagner opowiedział m. in. o swoim pobycie w więzieniu kanadyjskim przez 22 miesiące. Została oskarżona o naruszanie „stref ochronnych” wokół szpitali Toronto, gdzie dokonuje się aborcji na życzenie. Przebywała w więzieniu od 15 sierpnia 2012 r. do czerwca 2014 r. - W więzieniu starłam się innym kobietom pokazać tajemnicę życia i tajemnicę miłosierdzia - podkreśliła.
Mówiąc o sytuacji w Kanadzie Mary Wagner zaznaczyła, że „kliniki aborcyjne są tam prowadzone jako forma biznesu i działalności gospodarczej”. - W prawie kanadyjskim człowiek w łonie matki nie jest chroniony. Jest człowiekiem dopiero po urodzeniu - mówiła Mary Wagner.
Działaczka ruchu pro-life wskazała na potrzebę modlitwy w intencji dzieci nienarodzonych i dodała, że „życie kobiet po aborcji to koszmar”.
Reklama
Odpowiadając na pytanie dziennikarzy, co skłoniło ją do zaangażowania w obronę życia dzieci nienarodzonych, Wagner odpowiedział, że „to lekcja życia wyniesiona z domu rodzinnego”. - Bardzo ważne jest dla mnie świadectwo mojej matki, która nauczyła mnie miłości do życia i otwartości na życie - mówiła Mary Wagner.
„Moja rodzina zaangażowała się w działalność ruchu pro-life. Moja mama pomagała w ośrodku dla kobiet po aborcji i nauczyła mnie tego, że każde życie jest święte” - kontynuowała Wagner.
Pytana o skuteczność akcji, która przeprowadziła w Kanadzie, odpowiedziała, że „każde życie jest święte i nawet dla jednego dziecka warto bronić życia”. - Pro-life to przede wszystkim gorliwe i wierne wypełnianie życia chrześcijańskiego. To gesty solidarności, rozmowy i bycie razem - dodała Mary Wagner.
Na zakończenie podkreśliła, że św. Jan Paweł II miał ogromny wpływ na jej życie i postawę - U mnie wszystko się zaczęło od spotkania z Janem Pawłem II w Denver w 1993 r. Słowa papieża, aby młodzi ludzie nie bali się wyjść z Ewangelią życia na ulice, były dla mnie przełomem i zrozumiałam, że wiara musi być żywa - podsumowała Mary Wagner.
Po spotkaniu w tygodniku katolickim „Niedziela” Mary Wagner udała się na spotkanie do Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie.