Edycja Świętego Pawła wydała książkę, która spełnia wymagania publikacji w stylu: wszystko, co chciałbyś wiedzieć, a boisz się zapytać. Jej początki wiążą się z rozmowami młodego holenderskiego księdza z młodzieżą. Owocem aktywności duchownego w Internecie są odpowiedzi na najbardziej palące pytania, dotyczące wiary i Kościoła.
Książka jest wsparciem dla wszystkich, którzy chcą wzrastać w wierze. Dostarczy podstawowych informacji o Bogu w oparciu o to, czego nauczają Biblia i Kościół katolicki. Może stanowić również punkt wyjścia do grupowych dyskusji oraz służyć pogłębianiu wiary. Może także pomóc przy wyjaśnianiu swoich przekonań innym.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Pytania zawarte w książce to prawdziwe pytania zadane przez młodzież. Przez kilka lat młodzi spotykali się co dwa tygodnie w kościele parafialnym autora w mieście Lejda w Holandii (niedaleko Amsterdamu), by wspólnie rozmyślać o wierze. Nazwali się Grupą JP2 na cześć Jana Pawła II. Wolno było poruszyć każdy temat nie było żadnego tabu. Książka nie jest jednak kompletną katechezą. Odpowiedzi zostały sformułowane tak, jak mogłyby brzmieć w rozmowie z młodymi ludźmi; nie są uczone ani wyczerpujące. Pytania pogrupowano wokół ogólnych tematów, aby łatwiej było je odnaleźć.
Papież Franciszek uznał projekt „Tweetując z Bogiem” za bardzo ważny: błogosławiąc go, położył rękę na jednej z książek i modlił się przez chwilę w głębokiej kontemplacji za wszystkich ludzi, którzy będą czytać te treści w poszukiwaniu prawdy w swoim życiu. Słowa Papieża skierowane są do każdego z nas: „Także dzisiaj [Pan] wzywa każdego z was, byście szli za Nim w Jego Kościele i byli misjonarzami. Drodzy młodzi, Pan was wzywa! Nie masę! Ciebie, ciebie i ciebie każdego. Słuchajcie w sercu, co do was mówi” (Czuwanie Papieża z Młodymi, ŚDM, 27 lipca 2013 r.).
Ks. Michel Remery (1973) pochodzi z Holandii. Po ukończeniu architektury na Uniwersytecie Technicznym w Delft pracował dla Królewskich Sił Powietrznych, a następnie jako ekspert dla jednego z przedsiębiorstw inżynieryjnych w krajach bałtyckich. Później, po odbyciu studiów teologicznych w Rzymie, na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim obronił pracę doktorską na temat związku między liturgią a architekturą. Przez wiele lat był wikariuszem w kilku parafiach w mieście Lejda w Holandii. Pracował głównie z młodzieżą szkolną i uniwersytecką.