Jak informuje Ewa Lipińska-Mikrut, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 w Tarnobrzegu: Jako szkoła nosząca imię Jana Pawła II, w hołdzie Ojcu Świętemu postanowiliśmy w ramach przygotowania do kanonizacji przeżyć trzy dni. Pierwszego dnia czytaliśmy teksty Ojca Świętego, dzieci wykonały prace plastyczne, otwarliśmy wystawę oraz udało się zaprojektować znaczek dla Ojca Świętego. Drugiego dnia spotkaliśmy się przy „Papieskiej kremówce”. W ostatnim dniu odbył się zaś „Bieg papieski”.
Reklama
Prace dzieci, oprócz wystawy w szkole, były prezentowane podczas Mszy św. dziękczynnej na płycie tarnobrzeskiego stadionu oraz podczas uroczystości odpustowej w parafii Miłosierdzia Bożego na osiedlu Dzików. „Kremówka papieska” zgromadziła w tarnobrzeskiej dziewiątce władze oświatowe, dyrektorów szkół i przedszkoli z terenu miasta, noszących imię Papieża Polaka, oraz przedstawicieli rodziców i uczniów szkoły. Dyrektor placówki, witając wszystkich w murach szkoły, zaprosiła zebranych do uczty duchowej i zadumy nad nauczaniem Świętego. Spotkanie rozpoczęło się występem dzieci z programem słowno-muzycznym przygotowanym przez Anetę Surowiec i Małgorzatę Toś. Głos zabrał m.in. ks. Jerzy Dąbek, duchowy opiekun Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. W wypowiedzi podkreślał wartość wzrastania i wychowania w duchu nauki Jana Pawła II, jednocześnie dziękując za zaangażowanie nauczycielom oraz troskę o pielęgnowanie pamięci i przywoływanie nauczania wielkiego Polaka.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Na zakończenie spotkania, oprócz degustacji kremówek, samorząd szkolny podjął się zadania ułożenia przepisu na papieską kremówkę. Ostatni dzień triduum mijał pod kątem sportu. Jak tłumaczyła dyrektor szkoły: Ojciec Święty kochał sport i dlatego podjęliśmy się również zorganizowania krótkich zawodów. W biegu, oprócz uczniów, startowali również nauczyciele. Była to konkurencja otwarta, więc mógł wystąpić każdy. Na zakończenie zmagań uczestnicy dostali „złote” medale.
Warto podkreślić również, że przez szkoły podstawowe i przedszkola Tarnobrzega został opracowany modlitewnik, w którym znalazły się wiersze, prośby, modlitwy, listy, podziękowania oraz rysunki dzieci. Będzie on rozprowadzany jako cegiełka z przeznaczeniem dla ucznia, który boryka się z ciężką chorobą.