Reklama

Świat

Z relikwiami ks. Jerzego Popiełuszki do Norwegii

[ TEMATY ]

bł. Jerzy Popiełuszko

relikwie

Artur Stelmasiak

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Norwegia otrzyma relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Przekaże je delegacja pielgrzymów z Polski, którzy wyruszyli spod grobu męczenika w Warszawie. Wśród nich są przedstawiciele Solidarności oraz rodzina błogosławionego. Relikwie zostaną ofiarowane do katedry św. Olafa w Oslo.

Ten dar Polaków dla Polni związany jest z jubileuszem XXX Pieszej Pielgrzymki z Oslo do Matki Bożej z Enebak w Mariaholm. Norweska Polonia od 30 lat wyrusza na pątniczy szlak, aby dać świadectwo swojej wiary i modlitwy za Ojczyznę. Ich intencją jest także duchowe zjednoczenie się z Polakami pielgrzymującymi na Jasną Górę.

- Zwykle na pątniczym szlaku było ok. 200 osób. Liczymy, że tym razem będzie nas ponad 500. Już wiem, że dołączy do nas wspólnota katolickich Wietnamczyków, Norwegów oraz ponad 70-osobowa delegacja z Polski - mówi "Niedzieli" Bożena Nakonieczny, współorganizatorka pielgrzymki. as

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2014-08-22 07:49

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ksiądz Popiełuszko był prawdziwym świadkiem miłosierdzia

[ TEMATY ]

bł. Jerzy Popiełuszko

kard. Kazimierz Nycz

Grzegorz Jakubowski / KPRP

Msza św. w sanktuarium bł. Księdz Popiełuszki przy parafii św. Stanisława Kostki na Żoliborzu w Warszawie w 32. rocznice męczeńskiej śmierci ks. Jerzego

Msza św. w sanktuarium bł. Księdz Popiełuszki przy parafii św. Stanisława Kostki na Żoliborzu w Warszawie w 32. rocznice męczeńskiej śmierci ks. Jerzego

Ksiądz Popiełuszko był prawdziwym świadkiem miłosierdzia - powiedział metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz podczas Mszy świętej w kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu w 32. rocznicę męczeńskiej śmierci bł. księdza Popiełuszki. W liturgii wzięli udział politycy i działacze „Solidarności”, której patronem jest ks. Jerzy.

Nawiązując do Ewangelii o obumierającym ziarnie, metropolita warszawski przypomniał, że Kościół i Eucharystia są owocami ziarna, które obumarło na krzyżu – Jezusa Chrystusa. Podkreślił, że człowiek musi obumierać i poświęcać się z dnia na dzień. Jako przykład takiej postawy wskazał kanonizowaną niedawno Matkę Teresę z Kalkuty oraz św. Joannę Berettę Mollę.
CZYTAJ DALEJ

Jasnogórskie Centrum Informacji od 30 lat służy pielgrzymom z Polski i świata

2025-03-13 16:07

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Jasnogórskie Centrum Informacji

BPJG

Jasnogórskie Centrum Informacji

Jasnogórskie Centrum Informacji

Jasna Góra jest wciąż fascynującą tajemnicą do odkrywania - przyznają zgodnie przewodnicy Jasnogórskiego Centrum Informacji. Od 30 lat rozwijające się wciąż Centrum służy turystom i pielgrzymom z Polski i świata. W ubiegłym roku oprowadzono prawie 90 tys. osób z 74 krajów. Dokładnie 13 marca 1995 r. poświęcono pomieszczenia Jasnogórskiego Centrum na parterze „Pokoi Królewskich”.

Dyrektor Jasnogórskiego Centrum Informacji s. Małgorzata Kierznowska wyraża głęboką wdzięczność wszystkim pracownikom, ale też wolontariuszom, którzy z pasją sami odkrywają Jasną Górę i przekazują wiedzę i duchowość innym. Obecnie 8 przewodników oprowadza w 10 językach. Są też wolontariusze, których wielką pasją jest duchowość, historia, sztuka Jasnej Góry; są to ludzie różnych zawodów i w rożnym wieku, od emerytowanych pracowników naukowych po studentów.
CZYTAJ DALEJ

Trzeźwe ostatki w Lubatowej

2025-03-14 13:53

archiwum parafii

Mieszkańcy Lubatowej wspólnie kończyli karnawał

Mieszkańcy Lubatowej wspólnie kończyli karnawał

W dniu 01 marca 2025 r. w Lubatowej, odbyły się parafialne ostatki bezalkoholowe. Ich pomysłodawcą i głównym organizatorem był wikariusz naszej parafii pw. św. Stanisława Biskupa- ksiądz Paweł Pystka. Nie bez znaczenia jest fakt, że odbyły się one tuż przed rozpoczęciem 58 tygodnia modlitw o trzeźwość narodu pod hasłem „Odpowiedzialni za trzeźwość”.

W zabawie uczestniczyli angażujący się w rozwój duchowy i kulturalny parafii i miejscowości. W wydarzeniu wzięło udział około 140 osób, w tym ksiądz proboszcz Ryszard Królicki, członkowie grup parafialnych takich jak: Akcja Katolicka, Krąg Domowego Kościoła, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Grupa Modlitewna oraz chór parafialny. Cieszyła również obecność Pani Sołtys, a także osób działających w Zespole Ludowym „Lubatowianie”, Kole Gospodyń Wiejskich, Towarzystwie Miłośników Lubatowej, Stowarzyszeniu Ludzi Aktywnych ARES oraz strażaków i harcerzy. Nie mogło zabraknąć również tych, którzy swoim talentem, czasem i wsparciem materialnym przyczyniają się do piękna i dobrego funkcjonowania kościoła czy parafii.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję