Jury w składzie: prof. Janina Nowak (przewodnicząca), Wiktor Sędziński, Sławomir Kozłowski, Ludwik Figas przesłuchało ponad 20 solistów i duetów i prawie 30 chórów, zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych. Reprezentowali oni szkoły, parafie, domy kultury, zespoły ludowe, pochodzące z: Zielonej Góry, Nowej Soli, Bytomia Odrz., Drezdenka, Przemkowa, Brzeźnicy, Wichowa, Mycielina, Lipinek Łużyckich, Siedlec, Międzyrzecza, Bieniowa, Nowego Miasteczka, Siedliska, Jasienia, Nietkowa, Strzyżewa, Przytocznej, Wędrzyna, Mirostowic Dolnych, Niedoradza, Gubina, Gorzowa Wlkp.
Do finału w Będzinie zakwalifikowały się solistki: Magdalena Bańkowska z Gorzowa Wlkp. i Katarzyna Muszyńska z Międzyrzecza oraz zespoły: "Erato" z Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, "Teatr powsinogi" z SP w Strzyżewie i Zespół Muzyki Dawnej "Antiquo More" z Międzyrzecza. Organizatorem zielonogórskich eliminacji było Regionalne Centrum Animacji Kultury.
14 grudnia odbyły się także eliminacje w Dębnie. Jury w składzie: Janina Tylman, Wioletta Basarab, Agnieszka Piwowar do finału zakwalifikowało: solistkę Nikolę Klepacz z SP w Karsku, scholę "Iskierki" z parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Kostrzynie nad Odrą oraz chór "Mezzoforte" z Myśliborza.
Szczególną cechą Festiwalu jest jego młodzieżowy charakter. Biorą w nim udział w zdecydowanej większości zespoły młodzieżowe i dziecięce. Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek to spontaniczny pomysł młodych ludzi, by promować tradycję śpiewu pieśni związanych z Bożym Narodzeniem - bardziej znanych kolęd i mniej znanych pastorałek. Ważna dla utrzymania niepowtarzalnego ducha Festiwalu jest otwarta formuła konkursu. Mogą w nim brać bowiem udział wszyscy amatorzy, bez względu na wyznanie, przekonania polityczne czy sposób działalności artystycznej. Stąd też na scenie występują obok siebie katolicy i protestanci, wnukowie i ich dziadkowie, po prostu wszyscy, którzy chcą i lubią śpiewać kolędy.
Pomóż w rozwoju naszego portalu