Reklama

Czekają na naszą pomoc


Niedziela Ogólnopolska 46/2003

Piotr
Mama Piotra prosi o pomoc w zbieraniu pieniędzy na koszty turnusu rehabilitacyjnego w Centrum Hipoterapii i Rehabilitacji „Zabajka” w Stawnicy dla 11-letniego syna Piotra, który choruje na dziecięce porażenie mózgowe. W liście do redakcji pisze: „Dotychczas korzystałam tylko z własnych środków. Niestety, sytuacja materialna mojej rodziny nie pozwala na pokrycie kosztów leczenia w ośrodku rehabilitacyjnym. Ostatni pobyt opłaciłam sama, obciążając i tak skromny budżet domowy. Moje dziecko wymaga całodziennej pomocy drugiej osoby. Muszę mu pomóc, ale bez Waszego wsparcia będzie mi bardzo ciężko”.
Wpłaty dla Piotra można przekazywać na konto: Centrum Hipoterapii i Rehabilitacji „Zabajka”, Stawnica 33, 77-400 Złotów, BGŻ SA o/Piła f/Złotów 20301693-131052-2701-11, z dopiskiem: „Na leczenie Piotra Siekierzyńskiego”.

Marta
13-letnia Marta urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową, przebyła operację wszczepienia zastawki, ma niedowład kończyn dolnych. Czeka ją jeszcze długie leczenie i kosztowna rehabilitacja. Ojciec dziewczynki w liście, w którym prosi o pomoc, pisze: „Naszą sytuację materialną pogorszyła choroba żony, która uległa wylewowi krwi do mózgu. Pielęgnacja dwóch osób niepełnosprawnych jest trudna i kosztowna. Konieczne jest również dokonanie niezbędnych przeróbek w łazience. Dlatego proszę o pomoc, która umożliwi mi kontynuowanie leczenia i rehabilitacji Martusi oraz zachowanie podstawowej opieki pielęgnacyjnej”.
Wpłaty dla Marty można przekazywać na konto: Fundacja Przyjaciół Dzieci „Ariadna”, ul. Lakowa 1, 04-244 Warszawa, Bank PEKAO SA X O/Warszawa 34 124010951111000003370135, z OCdopiskiem: „Rehabilitacja-36”.

Benedykt XVI przyjął laureatów Nagrody Ratzingera

2018-11-20 12:57

Włodzimierz Rędzioch

Fundacija Ratzingera/Benedykta XVI

W tym roku, już po raz ósmy, Fundacja Ratzingera/Benedykta XVI przyznała Nagrodę Ratzingera. Otrzymali ją Niemka, Marianne Schlosser, teolg, wykładowca na Uniwersytecie Wiedeńskim, oraz Włoch Mario Botta, międzynarodowej sławy architekt. Wręczenie dyplomów z udziałam Papieża Franciszka odbyło się w południe, 17 listopada, w Sali Klementyńskiej Pałacu Apostolskiego. Franciszek w swoim wystąpieniu podkreślił wielkie dziedzictwo kulturowe i duchowe Benedykta XVI, zachęcając do ciągłego studiowania jego pism.

Benedykta XVI nie było w Sali Klementyńskiej ale tego samego dnia po południu tegoroczni laureaci Nagrody Ratzingera w towarzystwie Prezesa Fundacji, ks. Federico Lombardiego, złożyli wizytę Papieżowi seniorowi w klasztorze Mater Ecclesiae, w Ogrodach Watykanskich. Benedykt XVI przyjął ich na siedząco, bo od dawna ma problemy z chodzeniem. Ale jego słabość fizyczna kontrasuje z wigorem intelektualnym – wszystkie osoby, które miały okazję spotkać się z Papieżem seniorem podkreślają ten fakt.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Rzym: niebawem papież podda się operacji usunicia zaćmy

2018-11-21 18:52

st (KAI) / Rzym

W Watykanie krążą pogłoski na temat operacji zaćmy, jakiej ma się poddać w najbliższym czasie Papież Franciszek. Portal il sismografo przypomina, że 29 marca, spotykając się z więźniami w zakładzie karnym Regina Coeli na Zatybrzu w Rzymie Ojciec Święty powiedział: „W moim wieku pojawia się zaćma i nie widzi się dobrze rzeczywistości. Z tego powodu w przyszłym roku powinienem poddać się operacji”.

Grzegorz Gałązka

Przewiduje się, że papież będzie musiał dwukrotnie poddać się operacji, ponieważ dotknęła go zaćma dwustronna. Oznacza to, że najpierw lekarze będą musieli usunąć upośledzenie oka bardziej dotkniętego chorobą, a po jakimiś czasie drugiego. W obydwu wypadkach będzie chodziło o wszczepienie nowej (sztucznej) soczewki. Zdaniem portalu il sismografo operacja zostanie przeprowadzona w szpitalu prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Dominikańskich Najświętszego Różańca w Rzymie, gdzie klinika okulistyczna działa od 1960 roku. Operacja trwa około 20 minut, wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym kroplami do oczu i nie wymaga szwów, a pacjent wraca do domu po bardzo krótkim czasie. Zaćma jest chorobą na którą zapada 60 proc. osób powyżej 70 roku życia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Moje pismo Tęcza - 7/8 2018

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem