Byłem przychodniem, a przyjęliście mnie” (Mt 25, 35)- pod takim hasłem odbyło się wieczorem 15 marca w kaplicy ewangelickiej w Częstochowie nabożeństwo ekumeniczne z okazji Światowego Dnia Modlitwy.
Nabożeństwu przewodniczył ks. Adam Glajcar proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Częstochowie. Okolicznościowy wykład nt. chrześcijaństwa we Francji wygłosił ks. dr Jarosław Grabowski, dyrektor Referatu Dialogu Ekumenicznego, międzyreligijnego, z niewierzącymi Kurii Metropolitalnej w Częstochowie.- Trzeba ze smutkiem powiedzieć, że dzisiejsza Francja bardzo mocno oddaliła się od chrześcijaństwa. Oczywiście są wspólnoty i grupy modlitewne, które czynią wszystko, aby chrześcijaństwo we Francji odrodziło się - mówił ks. Grabowski.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Kazanie wygłosił ks. Mariusz Frukacz redaktor „Niedzieli”. Nawiązując do modlitwy arcykapłańskiej Chrystusa ks. Frukacz podkreślił, że „modlitwa jest darem, ale także zadaniem dla nas chrześcijan”. - Jaki piękny był gest papieża Franciszka, gdy z logii Bazyliki św. Piotra odmówił z wiernymi modlitwę „Ojcze nasz”. To właśnie ta modlitwa powinna być programem naszego życia- mówił ks. Frukacz.
„W modlitwie wypowiada się cały człowiek. Modlitwa jest tą świętą przestrzenią, w której człowiek spotyka się z Bogiem, ale jest też tą przestrzenią, w której człowiek może spotkać się w dialogu miłości i wiary z drugim człowiekiem. To modlitwa jest punktem naszego wyjścia na drogę ku jedności chrześcijan”.- kontynuował ks. Frukacz.
Wspólna modlitwa zgromadziła wiernych kościoła katolickiego i kościoła ewangelickiego. W modlitwie uczestniczyły m. in. siostry brygidki.