Doświadczając tajemnic bolesnych naszego życia w rytm Różańca, żyjmy nadzieją, skoro Chrystus zmartwychwstał, my także zmartwychwstaniemy – mówił bp Antoni Długosz 5 kwietnia, w pierwszy piątek miesiąca, podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Częstochowie, w roku 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki Papieża Polaka do ojczyzny.
Uczestnicy podążali za Zbawicielem Alejami Najświętszej Maryi Panny, aby zakończyć rozpamiętywanie wydarzeń w drodze Chrystusa na Golgotę, Jego ukrzyżowania i śmierci na Jasnej Górze. Rozważania oparte na nauczaniu św. Jana Pawła II. Wśród nich byli: bp Antoni Długosz, kapłani, klerycy WSD z rektorem ks. Grzegorzem Szumerą, siostry zakonne oraz wierni. Rozważania były oparte na nauczaniu św. Jana Pawła II.
Odpowiedzią na przypomniane podczas Drogi Krzyżowej słowa św. Jana Pawła II: „Odważnie budujcie wyjednanie i pokój, okazujcie sobie nawzajem braterską miłość. Wznieście wysoko krzyż Zbawiciela, aby ogłosić światu zwycięstwo Zmartwychwstałego, zwycięstwo życia nad śmiercią” były świadectwo uczestników. – Jesteśmy tu, aby przeżywać razem z Chrystusem Jego mękę i śmierć na Golgocie – powiedział kleryk Konrad. – Ta Droga Krzyżowa jest zaproszeniem, abyśmy nie wstydzili się swojej wiary, abyśmy byli znakiem dla świata, że krzyż prowadzi do nieba. Do nieba idziemy z Jezusem nie pojedynczo, ale we wspólnocie. Tu możemy wspólnotowy wymiar podążania do nieba odkrywać – kleryk Mateusz. Słowa Kariny z parafii pw. św. Stanisława Kostki w Częstochowie oddają przeżywania wszystkich uczestników: – Ta modlitwa w tym miejscu jest świadectwem, że jesteśmy wierzący i chcemy iść za Panem Jezusem.
Pomóż w rozwoju naszego portalu