Reklama

Dom na Madagaskarze

Pocztówka z parafii: Parafia pw. Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Żarkach Miasto

Rekordowa otwartość

2018-02-12 10:01

Beata Pieczykura

Beata Pieczykura

W parafii pw. Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Żarkach Miasto 11 lutego, w Światowy Dzień Chorego, gościła reprezentacja Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

Wcześniej bowiem, 31 stycznia, w tej właśnie wspólnocie zakończyła się peregrynacja relikwii św. Dominika Savio, jednego z patronów liturgicznej służby ołtarza, po parafiach archidiecezji częstochowskiej, adresowana do liturgicznej służby ołtarza oraz wiernych. Jej celem – zgodnie z pragnieniem abp. Wacława Depo – była modlitwa w intencji nowych powołań kapłańskich do Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej, a także świętości rodzin. Te sprawy są istotne w działaniach duszpasterskich zarówno proboszcza ks. prał. Jana Wajsa, który zamówił o 200% więcej egzemplarzy „Niedzieli”, jak i wikariusza ks. Michała Zimnego. Ksiądz Proboszcz w duchu wdzięczności Bogu i ludziom powiedział: – Bardzo cieszymy się z obecności reprezentantów redakcji w naszej parafii. „Niedziela” bowiem już od lat, tak jak mówimy między sobą my, kapłani, jest dodatkowym wikariuszem dla proboszcza, bo ewangelizuje, uczy, przekazuje i daje świadectwo. To jest ważne i piękne. Nasze środowisko jest aktywne, jest jak łan, na którym można siać piękne ziarno. Ludzie czują się współodpowiedzialni. Większość z nich jest bardzo zaangażowana w życie parafii, co widać w uczestnictwie w Mszach św. czy podejmowanych dziełach. Na terenie parafii znajduje się również sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej. Współpraca z ojcowi paulinami układa się bardzo dobrze; wzajemną pomoc czy życzliwość ludzie widzą i cenią. Cel przecież jest jeden – zaprowadzić wszystkich do nieba.

Zobacz zdjęcia: Spotkanie z "Niedzielą"

Księdzu Proboszczowi i Wikariuszowi oraz licznie wiernym zgromadzonym w świątyni, a także wszystkim czytelnikom, szczególnie osób samotnym, starszym i chorym pozostającym w swoich domach lub przebywającym w szpitalach serdeczne pozdrowienia przekazała Lidia Dudkiewicz, redaktor naczelna „Niedzieli”. Podziękowała za wierność pismu i zachęciła do tego, aby dzielili się z rodziną, sąsiadami czy znajomymi tym, co uważają za atrakcyjne i ważne w artykułach ukazujących się na łamach „Niedzieli”. Przedstawiciele redakcji zaprezentowali ofertę wydawniczą „Niedzieli” oraz obdarowali, szczególnie najmłodszych, niedzielnymi krówkami z tweetami papieża Franciszka.

Reklama

Ta wizyta w parafii była znakiem przyjaźni i jedności oraz wspólnego szukanie dróg do Pana. W tej wędrówce najważniejszy jest udział w Mszy św., a także obecność i wzajemna miłość, czego wyrazem były serdeczne rozmowy z parafianami, którzy mówili o swej wierze i o tym, że czytają „Niedzielę”, że cieszą, iż wśród tylu tytułów gazet jest także nasz katolicki tygodnik.

Kolejne spotkanie z udziałem redaktorów„Niedzieli”, również kapłanów pracujących w naszym tygodniku, odbędzie się wiosną w terminie dogodnym dla Księdza Proboszcza i wiernych. Będzie to kolejna „Niedziela z «Niedzielą»” i wspólne poszukiwanie nowych dróg ewangelizacji, z wykorzystaniem mediów tradycyjnych oraz najnowszych technologii przekazu.

Tagi:
spotkanie parafia

Egzamin z chrześcijaństwa

2019-01-08 12:01

Agnieszka Bugała
Edycja wrocławska 2/2019, str. VI

Spotkanie „Ossolińskie świadectwa niepodległej kultury polskiej” z udziałem bohaterów Arcybiskupiego Komitetu Charytatywnego odbyło się 13 grudnia 2018 r. Zakład Narodowy im. Ossolińskich odwiedziło wiele młodych osób, dla których wydarzenia sprzed lat, osobiste wspomnienia i relacje świadków przybliżyły historię polskiej drogi do wolności i demokracji

Agnieszka Bugała
Od lewej: ks. Andrzej Dziełak, dr Krzysztof Tabisz, prof. dr hab. Roman Duda, dr Adolf Juzwenko

Z chęci niesienia pomocy osobom internowanym i ich rodzinom, 37 lat temu powstał Arcybiskupi Komitet Charytatywny (AKCh). Po 13 grudnia 1981 r. grupy młodych ludzi zbulwersowanych wprowadzeniem stanu wojennego zaczęły się zbierać w różnych punktach należących do Kościoła w celu zorganizowania pomocy osobom represjonowanym. Młodych, oburzonych, ale też przerażonych działaniami władz przybywało. Chcieli pomóc.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Jestem od poczęcia

Prezydent Duda weźmie udział w uroczystościach pogrzebowych Prezydenta Pawła Adamowicza

2019-01-16 19:41

maj, aw / Gdańsk (KAI)

Prezydent RP Andrzej Duda weźmie udział w uroczystościach pogrzebowych tragicznie zmarłego Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza. Pozostaje w związku z tym w stałym kontakcie z Premierem oraz Urzędem Miasta Gdańska - informuje Kancelaria Prezydenta RP.

KPRM

Pogrzeb zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę 19 stycznia. Eucharystia, której będzie przewodniczył metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź rozpocznie się o godz. 12.00. Szczątki Zmarłego zostaną złożone w Bazylice Mariackiej.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zmarł w poniedziałek 14 stycznia wskutek ciężkich ran odniesionych poprzedniego wieczora po ataku nożownika podczas gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Miał 53 lata.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Panamskie pozdrowienia od Biskupa Marka

2019-01-17 14:37

Rozpoczęły się Dni w Diecezjach, mamy więc dla Was panamskie pozdrowienia od Biskupa Marka

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Akcja dom

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem