Reklama

Aby Polska Polską była!...nawet w Unii Europejskiej!

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Nadchodzące wybory do Parlamentu Europejskiego będą sprawdzianem dla rodaków, czy potrafią wybrać godnych zaufania posłów, którzy zadbają w Brukseli o interesy Polski i Polaków. Prawo do głosowania mają również obywatele polscy zamieszkujący poza granicami kraju.
W Chicago gościł przewodniczący Ligi Polskich Rodzin, poseł na Sejm RP Roman Giertych. Podpisał wspólnie z prezesem KPA i ZNP Edwardem Moskalem apel do Polonii amerykańskiej o udział w głosowaniu.
Po Mszy św. w kościele Świętej Trójcy Roman Giertych przedstawił program polityczny i społeczny LPR, odpowiadał na liczne pytania zgromadzonych gości oraz zaprezentował kandydata LPR do Parlamentu Europejskiego Wojciecha Wierzejskiego, absolwenta UW, obecnie doktoranta w SGH w Warszawie.
Aczkolwiek LPR była przeciwna akcesji Polski do UE i dokładnie przedstawiała argumenty „przeciw”, to szanując wyniki referendum, pragnie teraz zachęcić wyborców do stawienia się przy urnach wyborczych, ponieważ każdy głos zadecyduje o przyszłości naszej Ojczyzny. Eurozwolennicy dysponujący ogromnymi funduszami i dostępem do mediów walczą bezpardonowo. Ale o co? Czy o prawo do pracy w krajach Unii dla bezrobotnych Polaków, a może o kształt konstytucji europejskiej z odniesieniami do chrześcijańskich korzeni Europy? A może tylko o niebagatelne pensje dla siebie związane z posadami w Brukseli? Ponieważ ostatnie sondaże w Polsce wskazują, iż społeczeństwo przekonało się dobitnie, że niestety wszystkie złe prognozy LPR odnośnie do warunków członkostwa Polski w UE sprawdzają się, jedyne, co pozostaje wyborcom, to dokonać mądrego wyboru swoich reprezentantów, którzy będą bronić interesów Polski i Polaków w Parlamencie Europejskim, gdzie zapadają decyzje przesądzające o politycznym i społecznym bycie Polaków na następne dziesięciolecia.
Roman Giertych, przewodniczący LPR, prywatnie bardzo szarmancki, serdeczny i spokojny człowiek, prawnik z wykształcenia, gorliwy, ale „nie na pokaz” katolik, odpowiedzialny mąż, czuły ojciec dwóch córek - Marii i Karoliny, jest osobą wiarygodną i spójną wewnętrznie. Dokładnie to, co głosi jako polityk, realizuje w życiu jako człowiek. Nie ma w nim tego powszechnego w elitach rządzących „rozdwojenia jaźni”, gdzie moralność ma dwa oblicza.
W Sejmie Giertych sprawuje funkcję przewodniczącego Komisji Łączności z Polakami za Granicą, aktywnie włącza się w obrady parlamentu, zgłasza liczne inicjatywy poselskie. W swoich poglądach politycznych i społecznych jest konsekwentny i ideowy, wierzy w to, co robi, a nawet najzagorzalsi przeciwnicy nie są w stanie wyprowadzić go z równowagi.
Roman Giertych pochodzi z patriotycznej rodziny, której członkowie rozsiani po świecie dobrze wiedzą, co to znaczy tęsknota za Ojczyzną, gdy przyszło żyć na obczyźnie.
Dziadek pana Romana kultywował w swym domu w Londynie tradycje narodowe, przyjaźnił się z Romanem Dmowskim. Niestety, nie dane mu było powrócić do kraju, choć żył przez wszystkie lata emigracji tym pragnieniem. Dopiero w 1964 r. jego syn przyjechał do Polski i już w Ojczyźnie urodził się Roman Giertych, który - jak głosi fama rodzinna - otrzymał imię po wielkim Polaku Romanie Dmowskim.
Założona i kierowana przez Romana Giertycha Liga Polskich Rodzin nawiązuje najsilniej do polskiego dziedzictwa narodowego, bogatego w ideały wolnej, silnej, suwerennej Polski, gdzie „Bóg, Honor, Ojczyzna” nie stanowiły tylko hasła na sztandarze, ale były żywym wezwaniem do uczciwego życia, wiary w Boga, miłości Ojczyzny.
Stronnictwo Liga Polskich Rodzin liczy obecnie ponad 20 tys. członków. Ma 1400 radnych w całym kraju oraz 150 radnych na szczeblu wojewódzkim.
Do priorytetów LPR należy obrona interesów Polski i Polaków w UE, powstrzymanie wyprzedaży majątku narodowego w obce ręce, powszechne uwłaszczenie polskich rodzin, wspieranie polskich rolników, producentów, wytwórców i kupców, ochrona miejsc pracy, prawna i społeczna ochrona rodziny.
LPR jest otwarta na współpracę z innymi ugrupowaniami i wielokrotnie czyni to w polskim parlamencie, aczkolwiek nigdy za cenę rezygnacji z własnej tożsamości.
Ostatnio LPR skutecznie przeciwstawiła się planowanej przez homoseksualistów paradzie w Warszawie w dzień po Bożym Ciele, dokładnie tą samą trasą, którą ma przejść procesja.
Z listy LPR - nr 10 - startuje do Parlamentu Europejskiego maksymalna liczba kandydatów - 130.
W Chicago o nasze głosy będzie zabiegać Wojciech Wierzejski z LPR. Jego przeciwnikami są: Bolesław Geremek, Dariusz Rosati, Paweł Piskorski i Piotr Gadzinowski (dziennikarz „Nie”).

W chicagowskim okręgu konsularnym wybory odbędą się 12 czerwca br. w godz. od 8.00 a.m. do 8.00 p.m. w następujących komisjach wyborczych:
1. Konsulat Generalny RP w Chicago, 1530 N. Lake Shore Drive, Il 60610
2. Polska Misja pw. Świętej Trójcy, 1118 N. Noble St., Il 60622
3. Parafia św. Jacka, 3636 W. Wolfram St., Chicago, Il 60622
4. Jezuicki Ośrodek Milenijny, 5835 W. Irving Park Rd., Chicago, Il 60634
5. Parafia św. Konstancji, 5843 W. Strong St., Chicago, Il 60630
6. Związek Podhalan, 4808 S. Archer Ave., Chicago, Il. 60632
7. Amerykańsko-Polskie Centrum Kulturalne, 2975 E. Maple Rd., Troy, MI 48083

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2004-12-31 00:00

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wołam Twoje Imię, Matko… Śladami „Polskiej litanii” ks. Jana Twardowskiego

2024-04-30 21:00

[ TEMATY ]

Rozważania majowe

Wołam Twoje Imię, Matko…

Artur Stelmasiak

Najpiękniejszy miesiąc maj, Twoim Matko jest od lat – śpiewamy w jednej z pieśni. I oto po raz kolejny w naszym życiu, swoje podwoje otwiera przed nami ten szczególny miesiąc, tak pięknie wpisujący się w maryjną pobożność Polskiego Narodu.

Jak kraj długi i szeroki, ze wszystkich świątyń, chat, przydrożnych krzyży i kapliczek popłynie śpiew litanii loretańskiej. Tak bardzo przyzwyczailiśmy się wołać do Maryi, bo przecież to nasza Matka, nasza Królowa. Dla wielu z nas Maryja jest prawdziwą powierniczką, Przyjaciółką, z którą rozmawiamy w modlitwie, powierzając Jej swoje sekrety, trudności, pragnienia i radości. Ileż tego wszystkiego się uzbierało i ile jeszcze będzie? Tak wiele spraw każdego dnia składamy w Jej matczynych dłoniach. Ktoś słusznie kiedyś zauważył, że „z maryjną pieśnią na ustach, lżej idzie się przez życie”. Niech więc śpiew litanii loretańskiej uczyni nasze życie lżejszym, zwłaszcza w przypadku chorób, cierpień, problemów i trudnych sytuacji, których po ludzku nie dajemy rady unieść. Powierzajmy wszystkie sprawy naszego życia wstawiennictwu Najświętszej Maryi Panny. Niech naszym przewodnikiem po majowych rozważaniach będzie ks. Jan Twardowski, który w „Polskiej litanii” opiewa cześć i miłość Matki Najświętszej, czczonej w tylu sanktuariach rozsianych po naszej ojczystej ziemi.

CZYTAJ DALEJ

Kapliczki pełne modlitwy

2024-05-01 09:18

Ola Fedunik

Ks. Grzegorz Tabaka gra na gitarze podczas nabożeństwa majowego przy kapliczce w Głuszynie

Ks. Grzegorz Tabaka gra na gitarze podczas nabożeństwa majowego przy kapliczce w Głuszynie

Przejeżdzając majowymi dniami przez różne miejscowości popołudniową porą, można spotkać wiele osób modlących się przy kapliczkach i krzyżach. Śpiewają Litanię Loretańską, a duszpasterze pomagają w tym, aby tradycja była podtrzymywana. Wśród kapłanów modlących się przy kapliczkach i zachęcający do tego swoich wiernych jest ks. Grzegorz Tabaka, proboszcz parafii Wszystkich Świętych w Głuszynie.

Z jednej strony nabożeństwa majowe w mojej parafii będą odbywać się w kościele przy wystawionym Najświętszym Sakramencie i taka formuła będzie od poniedziałku do soboty. Natomiast niedziela jest takim szczególnym dniem, kiedy jako wspólnota będziemy chcieli pójść pod nasze kapliczki maryjne– zaznacza ks. Tabaka, dodając: - Mamy je dwie w Głuszynie i na przemian w każdą niedzielę maja będziemy się tam gromadzili na wspólnej modlitwie. Oprócz podtrzymania tej pięknej staropolskiej tradycji, chcemy też podkreślić, że mamy takie miejsca kultu w naszej parafii, które są i o nie należy dbać.

CZYTAJ DALEJ

10 lat Rycerzy Kolumba w Miliczu

2024-05-01 15:08

ks. Łukasz Romańczuk

Od lewej: Robert Zasieczny i Krzysztof Zub

Od lewej: Robert Zasieczny i Krzysztof Zub

W dniu odpustu w kaplicy św. Józefa Robotnika w Godnowej swoje dziesięciolecie założenia świętowali Rycerze Kolumba z rady lokalnej nr 15947. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. Zbigniew Słobodecki, proboszcz parafii św. Andrzeja Boboli w Miliczu i kapelan milickich Rycerzy Kolumba.

10-lecie założenia Rady Lokalnej był okazją do dziękczynienia i modlitwy za tych, co odeszli już do wieczności. W wygłoszonej homilii ks. Marcin Wachowiak, wikariusz parafii św. Michała Archanioła zwrócił uwagę na fakt, że Bóg potrafi zaskakiwać, zachęcając do zastanowienia się do swojej reakcji na takie zaskoczenia Pana Boga. Rozwijając ten temat ks. Marcin ukazał dwie perspektywy. - Pierwsza dotyczy mieszkańców Nazaretu, którzy znali Jezusa. Orientowali się kim On jest, skąd pochodzi, gdzie mieszka. Wiedzieli wszystko o Nim. Na pewno słyszeli o tym, co Jezus zdziałał poprzez nauczanie, czynienie cudów. A gdy Jezus do nich przyszedł, zaczęli w Niego powątpiewać. Zatem to jest ta pierwsza reakcja na działanie Jezusa - powątpiewanie - zaznaczył ks. Wachowiak, wskazując na drugą perspektywę poprzez postawę św. Józefa. - Był to człowiek pracowity, posłuszny, pokornym, przyjmował wolę Bożą. Święty Józef to człowiek, który realizował plan zbawienia w swoim życiu - mówił kapłan, zachęcając wiernych do refleksji nad realizowaną przez nich perspektywą poznania Jezusa. Czy jest to perspektywa mieszkańców Nazaretu czy św. Józefa.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję