Reklama

Wiadomości

Beata Szydło: "Ten program to głos matek i ojców, to głos polskich rodzin"

[ TEMATY ]

polityka

rodzina

P. Tracz / KPRM

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Dzisiaj jest bardzo ważny dzień dla polskich rodzin. To jest dzień w którym możemy wreszcie powiedzieć, że Polska dołącza do tych wszystkich państw, które uważają, że mądra polityka prorodzinna jest kwestią racji stanu każdego narodu - powiedziała premier Beata Szydło w Sejmie, tuż przed głosowaniem w sprawie przyjęcia programu „Rodzina 500+”.

Dlaczego przygotowaliśmy ten program? To głos matek i ojców, to głos polskich rodziny, który słyszeliśmy w kampanii wyborczej. Gdy byłam na spotkaniu na Mazowszu, podeszła do mnie mama i powiedziała, że jest matka 4 dzieci, że jej mąż zmarł, że prowadzi gospodarstwo rolne i na utrzymanie swoich rodzin ma 960 złotych. Prosiła by nie zapominać o takich rodzinach jak jej - mówiła premier Szydło.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Mówicie o tym, że to wy pomagaliście polskich rodzinom. Doceniam każde dobre rozwiązanie które pomagało polskim rodzinom. Rząd i władza polega na tym, by w interesie państwa i narodu kontynuować dobre rozwiązania, ale tez by naprawić to, co zostało popsute przez poprzedników. Chcę podziękować wszystkim którzy pomagali w przygotowaniu tego projektu. Chce też podziękować wszystkim rodzinom. To też dzięki ich głosom, dzięki temu, że mogliśmy się spotykać i rozmawiać, to dzięki temu powstał pomysł, który stał się bazą projektu, który dzisiaj przedstawiamy. Jest tu napisane, że jest próg dochodowy od którego przyznajemy wsparcie dla rodzin. Nie zakrzyczycie głosu polskich rodzin, nie zakrzyczycie państwo tych tysięcy głosów, które wpłynęły do nas w trakcie przygotowywania tego projektu. Chciałabym podziękować polskim rodzinom, że zainspirowały nas do stworzenia tego projektu. To jest święto polskiej rodziny. Chciałabym też podziękować pani minister Rafalskiej i jej zespołowi. To jej ogromna praca i determinacja doprowadziła do tego, że nie upłynęło nawet 100 dni rządów PiS, a ten projekt jest realizowany - podkreśliła premier.

Reklama


Dziękuję również opozycji. Dziękuje państwu za wasz głos. Myślę, że polskie rodziny ocenią po czyjej stronie jest racja. To są pieniądze dla wszystkich polskich rodzin. Ja nie dzielę rodzin w zależności do tego, czy głosują na Prawo i Sprawiedliwość, czy na PO,PSL, Nowoczesną. To są polskie rodziny i powinniśmy o nie dbać niezależnie do tego jakie mają poglądy - dodała.

Chciałabym zapytać, czyt pamiętacie państwo takich polityków, którzy obiecywali, że nigdy nie podwyższą podatku,a potem premier tego rządu powiedział, że osobiści wyrzuci tego kto zaproponuje podwyżkę. A potem zagłosowaliście państwo za podwyżką VAT-u. Pamiętacie państwo takich polityków, którzy obiecywali, że nie podwyższą wieku emerytalnego, a potem podwyższyli. Polskie rodziny będą to pamiętać.

Zanim komuś zarzuci się kłamstwo, trzeba spojrzeć we własne oczy. Przypominam jeszcze raz podwyższone podatki i wiek emerytalny. Jest rok miłosierdzia, więc wam wybaczam. Możecie mnie nazywać kłamczuchą, oszustką, ale ja wiem bardzo dobrze, że jest to wyraz wasze bezradności i strachu. A polskie rodziny nie zasługują na taki poziom dyskusji jak ten, który państwo tutaj pokazali.
Wprowadzamy program, który jest kompleksowym programem pomocy dla polskich rodzin. Najważniejszy jest ten element, o którym państwo nie chcecie mówić. To perspektywa demograficzna. Jeżeli nie podejmiemy odpowiednich działań to Polska będzie wymierać. Czy tego chcecie?

Wprowadzamy program, który daje polskim rodzinom możliwość dobrego. Wprowadzamy przełomowy program. Nie braknie w polskim budżecie pieniędzy dla polskich rodzin. To jest nasz priorytet i cel, który będziemy realizować przez najbliższelata. Nie ukrywamy tego, że dla nas ważna jest rodzina. I zrobimy wszystko by polska rodzina miała poczucie godnego i dobrego życia. Ja nie będę państwa namawiać byście państwo ten program poparli. Każdy z państwa musi w sumieniu zdecydować czy stoi po stronie rodzin, czy stajecie po stronie partykularnym interesów waszych środowisk politycznych.

Reklama

Dzisiaj jest bardzo ważny dzień dla polskich rodzin. To jest dzień w którym możemy wreszcie powiedzieć, że Polska dołącza do tych wszystkich państw, które uważają, że mądra polityka prorodzinna jest kwestią racji stanu każdego narodu - powiedziała premier Beata Szydło w Sejmie, tuż przed głosowaniem w sprawie przyjęcia programu „Rodzina 500+”.

Dlaczego przygotowaliśmy ten program? To głos matek i ojców, to głos polskich rodziny, który słyszeliśmy w kampanii wyborczej. Gdy byłam na spotkaniu na Mazowszu, podeszła do mnie mama i powiedziała, że jest matka 4 dzieci, że jej mąż zmarł, że prowadzi gospodarstwo rolne i na utrzymanie swoich rodzin ma 960 złotych. Prosiła by nie zapominać o takich rodzinach jak jej - mówiła premier Szydło.

Mówicie o tym, że to wy pomagaliście polskich rodzinom . Doceniam każde dobre rozwiązanie które pomagało polskim rodzinom. Rząd i władza polega na tym, by w interesie państwa i narodu kontynuować dobre rozwiązania, ale tez by naprawić to, co zostało popsute przez poprzedników. Chcę podziękować wszystkim którzy pomagali w przygotowaniu tego projektu. Chce też podziękować wszystkim rodzinom. To też dzięki ich głosom, dzięki temu, że mogliśmy się spotykać i rozmawiać, to dzięki temu powstał pomysł, który stał się bazą projektu, który dzisiaj przedstawiamy. Jest tu napisane, że jest próg dochodowy od którego przyznajemy wsparcie dla rodzin. Nie zakrzyczycie głosu polskich rodzin, nie zakrzyczycie państwo tych tysięcy głosów, które wpłynęły do nas w trakcie przygotowywania tego projektu. Chciałabym podziękować polskim rodzinom, że zainspirowały nas do stworzenia tego projektu. To jest święto polskiej rodziny. Chciałabym też podziękować pani minister Rafalskiej i jej zespołowi. To jej ogromna praca i determinacja doprowadziła do tego, że nie upłynęło nawet 100 dni rządów PiS, a ten projekt jest realizowany. - podkreśliła premier.

Reklama

Dziękuję również opozycji . Dziękuje państwu za wasz głos. Myślę, że polskie rodziny ocenią po czyjej stronie jest racja. To są pieniądze dla wszystkich polskich rodzin. Ja nie dzielę rodzin w zależności do tego, czy głosują na Prawo i Sprawiedliwość, czy na PO,PSL, Nowoczesną. To są polskie rodziny i powinniśmy o nie dbać niezależnie do tego jakie mają poglądy - dodała.

Chciałabym zapytać, czyt pamiętacie państwo takich polityków, którzy obiecywali, że nigdy nie podwyższą podatku,a potem premier tego rządu powiedział, że osobiści wyrzuci tego kto zaproponuje podwyżkę. A potem zagłosowaliście państwo za podwyżkąVAT-u. Pamiętacie państwo takich polityków, którzy obiecywali, że nie podwyższą wieku emerytalnego, a potem podwyższyli. Polskie rodziny będą to pamiętać.

Zanim komuś zarzuci się kłamstwo, trzeba spojrzeć we własne oczy . Przypominam jeszcze raz podwyższone podatki i wiek emerytalny . Jest rok miłosierdzia , więc wam wybaczam. Możecie mnie nazywać kłamczuchą, oszustką, ale ja wiem bardzo dobrze, że jest to wyraz wasze bezradności i strachu. A polskie rodziny nie zasługują na taki poziom dyskusji jak ten, który państwo tutaj pokazali. Wprowadzamy program, który jest kompleksowym programem pomocy dla polskich rodzin. Najważniejszy jest ten element, o którym państwo nie chcecie mówić. To perspektywa demograficzna. Jeżeli nie podejmiemy odpowiednich działań to Polska będzie wymierać. Czy tego chcecie?

Wprowadzamy program, który daje polskim rodzinom możliwość dobrego życia. Wprowadzamy przełomowy program. Nie braknie w polskim budżecie pieniędzy dla polskich rodzin. To jest nasz priorytet i cel, który będziemy realizować przez najbliższelata . Nie ukrywamy tego, że dla nas ważna jest rodzina. I zrobimy wszystko by polska rodzina miała poczucie godnego i dobrego życia . Ja nie będę państwa namawiać byście państwo ten program poparli. Każdy z państwa musi w sumieniu zdecydować czy stoi po stronie rodzin , czy stajecie po stronie partykularnym interesów waszych środowisk politycznych.

2016-02-11 17:49

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Więcej niż puste gesty

Wizyta patriarchy Cyryla była wydarzeniem bez precedensu. I choć wielu dopatrywało się w niej znamion politycznych, to trzeba na nią patrzeć przez pryzmat duszpasterski i ekumeniczny.
Niestety, media znów powtarzały utarty stereotyp, sugerując, jakoby do Warszawy przyjechał „prawosławny papież”. Nic z tych rzeczy, bowiem najważniejszą osobą w prawosławiu jest patriarcha Konstantynopola, a Moskwa zajmuje we wschodniej hierarchii dopiero piąte miejsce. I nie zmieni tego nawet fakt, że Cyryl I stoi na czele największego z Kościołów prawosławnych na świecie.
Natomiast Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny, choć liczy tylko 600 tys. wiernych, jest w pełni niezależny od Moskwy. Patriarcha Cyryl I przyjechał więc jedynie z kurtuazyjną wizytą duszpasterską. - Mam nadzieję, że teraz prawosławni w Polsce przestaną być postrzegani jako relikt carskiego panowania. W Rzeczypospolitej byliśmy bowiem od wieków. Na długo przed zaborami - powiedział „Niedzieli” Aleksander Wasyluk, redaktor naczelny portalu Cerkiew.pl.

CZYTAJ DALEJ

S. Faustyna Kowalska - największa mistyczka XX wieku i orędowniczka Bożego Miłosierdzia

2024-04-18 06:42

[ TEMATY ]

św. Faustyna Kowalska

Graziako

Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia – sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach

Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia –
sanktuarium w
Krakowie-Łagiewnikach

Jan Paweł II beatyfikował siostrę Faustynę Kowalską 18 kwietnia 1993 roku w Rzymie.

Św. Faustyna urodziła się 25 sierpnia 1905 r. jako trzecie z dziesięciorga dzieci w ubogiej wiejskiej rodzinie. Rodzice Heleny, bo takie imię święta otrzymał na chrzcie, mieszkali we wsi Głogowiec. I z trudem utrzymywali rodzinę z 3 hektarów posiadanej ziemi. Dzieci musiały ciężko pracować, by pomóc w gospodarstwie. Dopiero w wieku 12 lat Helena poszła do szkoły, w której mogła, z powodu biedy, uczyć się tylko trzy lata. W wieku 16 lat rozpoczęła pracę w mieście jako służąca. Jak ważne było dla niej życie duchowe pokazuje fakt, że w umowie zastrzegła sobie prawo odprawiania dorocznych rekolekcji, codzienne uczestnictwo we Mszy św. oraz możliwość odwiedzania chorych i potrzebujących pomocy.

CZYTAJ DALEJ

Rzymskie obchody setnej rocznicy narodzin dla nieba św. Józefa Sebastiana Pelczara

2024-04-19 16:24

[ TEMATY ]

Rzym

św. bp Józef Sebastian Pelczar

100. rocznica

Archiwum Kurii

Św. Józef Sebastian Pelczar

Św. Józef Sebastian Pelczar

Mszą św. w kaplicy Polskiego Papieskiego Instytutu Kościelnego w Rzymie wieczorem 18 kwietnia zainaugurowano jubileuszowe spotkanie poświęcone św. Józefowi Sebastianowi Pelczarowi.

Polski Papieski Instytut Kościelny w Rzymie oraz Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego (Siostry Sercanki) to dwie instytucje obecne w Rzymie, u początku których stoi były student rzymski, a potem profesor i rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz biskup przemyski, dziś święty Józef Sebastian Pelczar. To właśnie ks. prof. Pelczar wraz z s. Ludwiką, dziś błogosławioną Klarą Szczęsną, w 1894 r. założyli w Krakowie Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję