Reklama

Stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w Diecezji Toruńskiej

Program stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” polega na przyznawaniu stypendiów szczególnie uzdolnionej młodzieży gimnazjalnej z terenów wiejskich. Fundacja stawia sobie za cel objęcie pomocą danego ucznia przez wiele lat: od gimnazjum, przez naukę w liceum i okres studiów, towarzysząc mu w formie pomocy stypendialnej, ale również przez formację. W ten sposób Fundacja pragnie przyczynić się nie tylko do wyrównywania szans edukacyjnych i wymazywania „białych plam” z mapy cywilizacyjnego rozwoju Polski, lecz również pracować dla budowania kapitału intelektualnego, dla tworzenia chrześcijańskich elit, tak bardzo potrzebnych, szczególnie w perspektywie rychłej integracji ze strukturami europejskimi.
Obecnie programem stypendialnym objętych jest 1127 stypendystów w 37 diecezjach na terenie całej Polski.

Niedziela toruńska 41/2003

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W Szkołach Wyższych

Sylwia Kołodyńska - studia wieczorowe
Jest zeszłoroczną laureatką konkursu akademickiego o indeks im. bp. Jana Chrapka. Pochodzi z wsi Plemięta w powiecie grudziądzkim. Biegle włada angielskim, rosyjskim i niemieckim. Ukończyła Warsztaty Dziennikarskie w Bydgoszczy oraz Konwersatorium z Poetyki Reportażu Radiowo-Telewizyjnego. Od 1999 r. do chwili obecnej prowadzi program muzyczny pt. W piątki po siedemnastej na antenie Radia Grudziądz 90,6 FM. Od 2001 r. pracowała jako reporter w lokalnej gazecie Goniec Grudziądzki. Teraz jest studentką II roku dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim.

W Szkołach Ponadgimnazjalnych

Justyna Błażyńska
Mieszka w Turzy Wielkiej w powiecie działdowskim. Ukończyła Gimnazjum w Brukacie, a obecnie kontynuuje naukę w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Działdowie. Uprawia sport, osiągając wysokie wyniki. Śpiewa też w scholi.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Kamil Grzybowski
Pochodzi z Rogóźna w powiecie grudziądzkim. Angażuje się w życie szkoły i klasy, jest uczestnikiem wielu konkursów przedmiotowych. W III klasie Gimnazjum Publicznego im. Żołnierzy AK w Rogóźnie osiągnął średnią 5,0. Obecnie kontynuuje naukę w Zespole Szkół Ekonomicznych im. prof. O. Langego w Grudziądzu. Interesuje się sportem i bierze udział w zawodach.

Natalia Komsta
Mieszka w Rogóźnie w powiecie grudziądzkim. Uczy się w Zespole Szkół Gastronomiczno-Odzieżowych w Grudziądzu. Jest szanowana i lubiana przez rówieśników i wyróżnia się kulturą osobistą. Jej zainteresowania to sport i muzyka.

Robert Lewandowski
Pochodzi z Zakrzewa, powiat grudziądzki. Jest humanistą, świetnie radził sobie w konkursach ortograficznych, gramatycznych i literackich, godnie reprezentując Gimnazjum w Radzyniu Chełmińskim. Brał udział w III Konkursie Kultury Językowej pod hasłem Mój Język - Moją Wartością, zajął VI miejsce w szkolnym konkursie ortograficznym i III miejsce w międzyszkolnym konkursie gramatycznym. Obecnie jest uczniem I klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Grudziądzu.

Reklama

Katarzyna Malinowska
Jej rodzinną miejscowością jest Dębieniec. Kasia, jako uczennica Gimnazjum w Radzyniu Chełmińskim, godnie reprezentowała swoją szkołę w licznych konkursach zarówno na szczeblu szkolnym, jak i rejonowym. W 2001 r. zajęła I miejsce w międzyszkolnym konkursie fizycznym „Rozumiem przyrodę”. W tym samym roku zdobyła tytuł wicemistrza ortografii w swojej szkole, a rok później miano „Wzorowego Ucznia”. W ubiegłym roku zdobyła II miejsce w konkursie wiedzy o AJDJ i otrzymała nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Radzynia Chełmińskiego za bardzo dobre wyniki w nauce, działalność na rzecz szkoły i reprezentowanie jej na zewnątrz. Obecnie uczęszcza do Technikum Ekonomicznego w Grudziądzu.

Iwona Mickiewicz
Mieszka w Rogóźnie w powiecie grudziądzkim. Uczęszcza do I Liceum Ogólnokształcącego w Grudziądzu, do klasy o profilu biologiczno-chemicznym. Charakteryzuje się dużą samodzielnością myślenia i odpowiedzialnością za podejmowane decyzje.

Marta Mickiewicz
Pochodzi z Rogóźna, powiat grudziądzki. Ukończyła edukację w miejscowym Publicznym Gimnazjum im. Żołnierzy AK, uzyskując bardzo wysokie wyniki (średnia ocen - 4,9). Uzyskała najwyższy wynik z egzaminu gimnazjalnego: 83 punkty na 100 możliwych. W szkole cieszyła się opinią skromnej, pogodnej i pracowitej uczennicy. Obecnie uczy się w Zespole Szkół Technicznych im. Śniadeckich w Grudziądzu.

Anna Ruczyńska
Wraz z rodzicami i sześciorgiem rodzeństwa mieszka w miejscowości Pierławki w powiecie działdowskim. Osiągając bardzo dobre wyniki w nauce, Ania ukończyła w tym roku Publiczne Gimnazjum w Burkacie. Wśród nauczycieli cieszyła się opinią uczennicy pilnej, solidnej i aktywnej na zajęciach. Pełniła funkcję gospodarza klasy. Obecnie uczy się w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Działdowie.

Reklama

Emilia Szczypińska
Mieszka w miejscowości Skurpie w powiecie działdowskim. Jest uczennicą klasy II Liceum Profilowanego Ekonomiczno-Administracyjnego w Działdowie. Jest pilna, obowiązkowa i ambitna. Bierze czynny udział w akademiach, konkursach i uroczystościach szkolnych.

W Gimnazjach

Karolina Bernat
Mieszka w Linowie, powiat grudziądzki. Uczy się w gimnazjum w Świeciu. W gronie rówieśników i nauczycieli uważana jest za osobę sympatyczną, pracowitą, zdyscyplinowaną. Właśnie dzięki takim cechom charakteru osiąga bardzo wysokie wyniki w nauce. Szczególnie interesuje się literaturą i plastyką.

Agnieszka Biedzińska
Wraz z rodzicami i trójką braci mieszka w Wymysłowie, powiat grudziądzki. Obecnie uczy się w II klasie Gimnazjum w Radzyniu Chełmińskim. Interesuje się muzyką, biologią i plastyką. Aktywnie uczestniczy w życiu klasy i szkoły. Chętnie bierze udział w zajęciach dodatkowych, prowadzonych w ramach Koła Języka Angielskiego, Klubu Europejskiego i Szkolnego Klubu Sportowego.

Anita Jaworska
Jej rodzinną miejscowością są Widlice koło Świecia nad Osą. Uczęszcza do Gimnazjum w Świeciu, gdzie osiąga bardzo wysokie noty - jej średnia w ubiegłym półroczu wynosiła 4,9. Interesuje się literaturą, uczestniczy w konkursach recytatorskich. Znajduje czas na pomoc słabszym w nauce i udział w różnego rodzaju akcjach charytatywnych. Potrafi pracować w zespole i często staje się jego liderem.

Arkadiusz Kamiński
Pochodzi z miejscowości Gnojno w powiecie działdowskim. Bierze udział w konkursach na temat Unii Europejskiej, interesuje się językiem niemieckim, doskonale radzi sobie ze wszystkimi przedmiotami, wyróżniając się w ścisłych. W klasie II gimnazjum uzyskał średnią ocen 5,0. Uczy się w klasie III Gimnazjum Publicznego w Burkacie.

Reklama

Katarzyna Lewandowska
Mieszka w Czeczewie, uczęszcza do II klasy Gimnazjum w Radzyniu Chełmińskim. Lubi szyć, jest uzdolniona plastycznie. Jako jedno z najstarszych dzieci w rodzinie ma liczne obowiązki. Pomaga w opiece nad młodszym rodzeństwem i w pracach domowych, a mimo to osiąga wysokie wyniki w nauce, angażuje się w życie szkoły i wzorowo wywiązuje się z powierzonych jej zadań.

Błażej Lewandowski
Mieszka w Radzyniu Chełmińskim i tam uczęszcza do II klasy Gimnazjum. Jest reprezentantem klasy i szkoły w różnych dyscyplinach sportowych. Wraz z kolegami zdobył III miejsce w ćwierćfinałach wojewódzkich w piłce nożnej i piłce ręcznej. Należy również do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Radzyniu Chełmińskim, która w tym roku zakwalifikowała się do etapu powiatowego. Ponadto otrzymał dyplom uczestnictwa w konkursie plastycznym Barw mamy wiele od Warszawy po Brukselę.

Wioletta Makowska
Mieszka w Czeczewie w powiecie grudziądzkim. Uczy się w Gimnazjum w Radzyniu Chełmińskim. Chętnie uczestniczy w uroczystościach szkolnych i pozaszkolnych, organizowanych na rzecz środowiska. Otrzymała wyróżnienie w konkursie Na maskotkę przytulankę policji kujawsko-pomorskiej. Aktywnie uczestniczy w Dyskusyjnym Klubie Ucznia oraz w kole PCK. Uzyskała miano Wzorowego Ucznia.

Magdalena Olińska
Pochodzi ze wsi Dębieniec w powiecie grudziądzkim. Ma trójkę rodzeństwa. Jest uczennicą II klasy Gimnazjum w Radzyniu Chełmińskim. Interesuje się literaturą piękną, poezją i przyrodą. Jest inicjatorką wielu imprez szkolnych i klasowych. Włącza się czynnie w akcje ogólnoszkolne, np. zbiórki upominków dla dzieci z Domu Dziecka. Otrzymała miano Wzorowego Ucznia.

Mateusz Stańczyk
Mieszka w Działdowie. Uczęszcza do III klasy Publicznego Gimnazjum w Burkacie. Wśród nauczycieli cieszy się opinią ucznia koleżeńskiego, sympatycznego i systematycznego. Aktywnie uczestniczy w życiu klasy i szkoły.

Reklama

Łukasz Styczyński
Pochodzi z Dębieńca. Jest uczniem III klasy Gimnazjum w Radzyniu Chełmińskim. Uważany jest za ucznia pracowitego, sumiennego, wywiązującego się z powierzonych mu obowiązków. Lubi pomagać kolegom w nauce. Posiada zdolności matematyczne i informatyczne. Brał udział w konkursie Razem w Unii. Interesuje się również wędkarstwem.

Sandra Wechsler
Jej rodzinną miejscowością jest Bursztynowo, powiat grudziądzki. Uczy się w II klasie w Gimnazjum w Świeciu nad Osą. Jest pogodną osobą, chętnie włącza się w pomoc uczniom słabszym i w akcje charytatywne. Bierze udział w konkursach recytatorskich i plastycznych, nie zaniedbując przy tym nauki. W ubiegłym półroczu osiągnęła wysoką średnią ocen - 4,9.

Patrycja Wiśniewska
Mieszka w Lisnowie. Jest uważana za zdyscyplinowaną i pracowitą uczennicę, osiąga bardzo dobre wyniki w nauce. Jej pasją jest kolarstwo. Jest mistrzynią Makroregionu Pomorskiego w kategorii MTB. Zalicza się do czołówki kolarstwa młodziczek na szczeblu ogólnopolskim. Aby dalej realizować swoje marzenia, Patrycja w tym roku przeniosła się do gimnazjum sportowego w Grudziądzu.

2003-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

#PodcastUmajony (odcinek 15.): Skończ z Nią!

2024-05-14 20:50

[ TEMATY ]

Ks. Tomasz Podlewski

#PodcastUmajony

Mat. prasowy

Co mam zrobić, jeśli popsułem w życiu coś bardzo ważnego? Czy w świętości jest miejsce na niesamodzielność? I co właściwie Matka Boża ma wspólnego z moim zasypianiem? Zapraszamy na piętnasty odcinek „Podcastu umajonego” ks. Tomasza Podlewskiego o tym, że z Maryją warto kończyć absolutnie wszystko.

CZYTAJ DALEJ

Monte Cassino – rozpoczęły się uroczystości upamiętnienia 80. rocznicy bitwy o Monte Cassino

2024-05-14 10:27

[ TEMATY ]

Monte Cassino

Włodzimierz Rędzioch

80 lat temu, 17 stycznia 1944 r. rozpoczęła się bitwa o Monte Cassino. W największej batalii frontu włoskiego walczyli żołnierze dziesięciu narodowości. Rankiem, 15 lutego 1944 r. 255 „latających fortec” zrzuciło na Monte Cassino ponad 350 ton bomb burzących, które sprawiły, że klasztoru został zamieniony w ruinę. Po zniszczeniu klasztoru wojska alianckie próbowały zdobyć punkty oporu znajdujące się w mieście Cassino a następnie samo wzgórze Monte Cassino.

W maju zadanie zdobycia ruin klasztoru bronionego przez resztki sił niemieckich przypadło żołnierzom 2. Korpusu Polskiego. „Czwarte natarcie na górę klasztorną – będzie polskim natarciem. Tam, gdzie padli Amerykanie, Anglicy, Nowozelandczycy, Francuzi, Hindusi” - napisał Melchior Wańkowicz w swoim reportażu o bitwie. Atak rozpoczął się w nocy z 11 na 12 maja. Generał Władysław Anders w rozkazie do swoich oddziałów napisał:

CZYTAJ DALEJ

Turniej ATP w Rzymie - Hurkacz awansował do ćwierćfinału

2024-05-14 19:33

[ TEMATY ]

tenis

Hubert Hurkacz

PAP/EPA/FABIO FRUSTACI

Rozstawiony z numerem siódmym Hubert Hurkacz wygrał z Argentyńczykiem Sebastianem Baezem (nr 17) 5:7, 7:6 (7-4), 6:4 w 1/8 finału tenisowego turnieju ATP rangi Masters 1000 na kortach ziemnych w Rzymie. Polak zanotował aż siedemnaście asów serwisowych.

Było to pierwsze spotkanie tych zawodników. Hurkacz grał o awans do trzynastego ćwierćfinału turnieju Masters 1000. Rywal po raz pierwszy stanął przed taką szansą.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję