Reklama

Moje pismo Tęcza - 1/2 2019

Z Maryją ku pogłębionej wierze (10)

Maria Krzeszowska
Edycja przemyska 15/2003

Jasna Góra w Chodaczowie

W dniach 7-8 marca 2003 r. Nawiedzenie Kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej miało miejsce w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Chodaczowie. Na progu Wielkiego Postu, w pierwszy piątek przyszła do nas Pani z Jasnej Góry, aby odwiedzić Swoje dzieci. Na spotkanie z Cudownym Jasnogórskim Obrazem długo oczekiwali parafianie z Chodaczowa i Laszczyn.
Witaliśmy Ją ze łzami w oczach, sercem przepełnionym miłością, radością i ufnością. Uroczystą procesję powitalną uświetniła obecność bp. Stefana Moskwy, księży z naszego dekanatu, członków Ochotniczej Straży Pożarnej z Chodaczowa i Laszczyn oraz Turków (banderii konnej). Niezapomnianym momentem było powitanie Cudownego Obrazu przez proboszcza ks. Stanisława Argasińskiego. Nasze serca mówiły "Maryjo, witaj w domu, jesteś u siebie". I wzięli Twój Cudowny Wizerunek na swoje ramiona ojcowie, następnie matki, młodzież, członkowie OSP i powędrowałaś "królewskim szlakiem" na tron przyozdobiony kwiatami i koroną do naszego kościoła. Serdecznymi słowami i kwiatami witali Cię: Ksiądz Proboszcz, przedstawiciele rodzin, młodzieży i małe dzieci. Teraz każdy mógł się z Tobą spotkać osobiście i wyśpiewać ci pieśń... I było nam razem tak radośnie i spokojnie, jak dobrze jest dzieciom z Najukochańszą Mamą.
Jesteśmy Ci wdzięczni za to, że znalazłaś czas dla nas i dla każdego z osobna, że mogliśmy śpiewać Tobie Maryjo, że Cię kochamy, że Cię prosimy, że Cię przepraszamy, że Ci dziękujemy, że w czasie tego nawiedzenia mogliśmy się wpatrywać w Twoje Cudowne Oblicze i wypraszać łaski. Maryjo, dziękujemy Ci. Pragniemy ten wizerunek na zawsze zachować w naszych sercach i pamięci. I tak czuwającym przy Tobie czas płynął bardzo szybko. Nadeszła północ - uroczysta Pasterka z udziałem byłych księży proboszczów tutejszej parafii, ks. Tadeusza Kuźniara i ks. Feliksa Paściaka. Zapewne niejeden z nas nie zdążył Ci wszystkiego powiedzieć, wyśpiewać, przeprosić, podziękować, ale Ty o Matko, dobrze umiesz czytać w naszych sercach i wiesz najlepiej o co Cię prosimy. Kiedy zbliżał się czas rozstania, umilkły śpiewy, a wśród ciszy słychać było w naszych sercach słowa dziękczynienia.
Przy śpiewach pieśni, w procesji wkoło kościoła żegnaliśmy Cię Maryjo, gdy odchodziłaś do parafii Budy Łańcuckie. Tak krótko Mateczko byłaś z nami. W naszej świątyni pozostał pusty tron ustrojony kwiatami, a my ciągle wpatrujemy się w Twoje Cudowne Oblicze, przed którym złożyliśmy Dary Duchowe, i chcemy wsłuchiwać się w Twój głos. Tak jak w czasie nawiedzenia chcemy wyśpiewać Tobie pieśń dziękczynienia. Prosimy Cię, pobłogosław nam wszystkim, prowadź do Królestwa Twojego Syna, bądź naszą Matką i naszą Królową!

Bp Kamiński na temat wpisu ks. Jacka Dunina-Borkowskiego

2019-01-16 14:33

mag / Warszawa (KAI)

Niewłaściwe korzystanie z mediów społecznościowych to znacznie szerszy i poważniejszy problem, z którym musi się zmierzyć całe społeczeństwo – powiedział bp Romuald Kamiński, nawiązując do wpisu ks. Jacka Dunina-Borkowskiego w mediach społecznościowych.

Artur Stelmasiak
Bp Romuald Kamiński

Dwa dni temu na stronie internetowej diecezji warszawsko-praskiej pojawił się komunikat, w którym czytamy, że kapłan „dwukrotnie otrzymał już upomnienia kanoniczne. Ponieważ nie zastosował się do nich, władza diecezjalna nałoży na niego środki karne przewidziane prawem kościelnym”.

– Kapłan został już poważnie upomniany słownie, natomiast w najbliższych dniach otrzyma przygotowane dokumenty, z których wynika, że musi zastanowić się nad korzystaniem ze zdobyczy techniki. Będzie to jeden z pierwszych kroków realizacji dokumentu „Dyrektorium dotyczące zasad funkcjonowania w Internecie kościelnych podmiotów publicznych oraz osób duchownych diecezji warszawsko-praskiej”, który wszedł w życie w listopadzie ubiegłego roku – powiedział bp Kamiński.

Zdaniem biskupa warszawsko-praskiego, wielu ludzi różnie odnosi się do konkretnych spraw, nie byłoby jednak problemem, gdyby ktoś upuścił sobie żółci. Natomiast dziś, kiedy media są wręcz wszechobecne, pojawia się u ludzi potrzeba wchodzenia na nie i wypowiadania swoich osobistych opinii na szerszym forum.

- Wówczas pojawia się problem. To, co przez dziesiątki wieków było osobistym problem danego człowieka, obecnie jest przedmiotem wiedzy całego świata. Z tą kwestią będzie musiało uporać się całe społeczeństwo – stwierdził bp Kamiński.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Jestem od poczęcia

Prezydent Duda weźmie udział w uroczystościach pogrzebowych Prezydenta Pawła Adamowicza

2019-01-16 19:41

maj, aw / Gdańsk (KAI)

Prezydent RP Andrzej Duda weźmie udział w uroczystościach pogrzebowych tragicznie zmarłego Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza. Pozostaje w związku z tym w stałym kontakcie z Premierem oraz Urzędem Miasta Gdańska - informuje Kancelaria Prezydenta RP.

KPRM

Pogrzeb zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę 19 stycznia. Eucharystia, której będzie przewodniczył metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź rozpocznie się o godz. 12.00. Szczątki Zmarłego zostaną złożone w Bazylice Mariackiej.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zmarł w poniedziałek 14 stycznia wskutek ciężkich ran odniesionych poprzedniego wieczora po ataku nożownika podczas gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Miał 53 lata.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem