Reklama

Polska

Człowiek nie może żyć bez Boga

„Człowiek, po prostu, nie może żyć bez Boga, bo gubi siebie samego i dla drugiego człowieka staje się potworem, niebezpieczną bestią” – mówił kard Stanisław Dziwisz w czasie Mszy św. pierwszego dnia rozpoczętego właśnie w Krakowie-Łagiewnikach IV Międzynarodowego Kongresu Apostołów Bożego Miłosierdzia.

[ TEMATY ]

kard. Stanisław Dziwisz

Mariusz Książek

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

„Miłosierdzie Boże jest światłem dla świata i dla całej ludzkości, bo przypomina nam, że człowiek nie może żyć bez miłosiernej to znaczy przebaczającej miłości Boga – mówił metropolita krakowski. – Człowiek, po prostu, nie może żyć bez Boga, bo gubi siebie samego i dla drugiego człowieka staje się potworem, niebezpieczną bestią” - dodał.

Metropolita krakowski zauważył w homilii, że głoszenie orędzia miłosierdzia Bożego, przypomnianego światu przez św. Faustynę i na nowo ukazanego w nauczaniu św. Jana Pawła II, kontynuował w ciągu ośmiu lat swojego pontyfikatu Benedykt XVI, a dziś papież Franciszek. „Z prostotą serca daje nam „misericordinę” – Koronkę do Bożego Miłosierdzia – jako lekarstwo na nasze słabości. Jakże to wymowny znak i jak niezwykłe świadectwo papieża Franciszka” – mówił kard. Dziwisz. Na koniec kaznodzieja przywołał słowa Jana Pawła II wypowiedziane w łagiewnickiej bazylice 17 sierpnia 2002 roku, gdy ojciec święty zawierzył Kościół i cały świat Bożemu Miłosierdziu: „Nie spocznie ludzkość dopóki nie zwróci się do Bożego miłosierdzia” – niech te słowa nam towarzyszą w ciągu trzech dni Kongresu. Jezu ufam Tobie” – zakończył swoją homilię kard. Dziwisz.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

IV Międzynarodowy Kongres Apostołów Bożego Miłosierdzia odbywa się w dniach 3-5 października i jest swoistym triduum przed liturgicznym wspomnieniem św. Siostry Faustyny, które przypada w najbliższą niedzielę. Pierwszy dzień kongresu przebiega pod hasłem „Odkrywanie tajemnicy Bożego Miłosierdzia w życiu św. Jana Pawła II”. W sobotę o apostolstwie Bożego Miłosierdzia w Radiu Maryja i TV Trwam będzie mówił o. Tadeusz Rydzyk CssR a o Dolinie Miłosierdzia o. Jarosław Rodzik SAC. Niedziela przebiegać będzie pod hasłem „Głoszenie Bożego Miłosierdzia światu”. W tym dniu Kongres zakończy się Koronką do Bożego Miłosierdzia w Godzinie Miłosierdzia.

Szczegółowy program Kongresu znajduje się na stronie www.milosierdzie.pl.

2014-10-03 13:56

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kard. Dziwisz zaprosił osoby konsekrowane na pielgrzymkę do Kalwarii

[ TEMATY ]

kardynał

kard. Stanisław Dziwisz

S. Teresa Sobótka CSNJ

Pielgrzymka pokutna osób konsekrowanych

Pielgrzymka pokutna osób konsekrowanych

Kard. Stanisław Dziwisz zaprosił osoby konsekrowane z terenu archidiecezji krakowskiej na pielgrzymkę do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. „Pragniemy prosić Pana żniwa o nowe i dobre powołania do życia konsekrowanego i do kapłaństwa” – napisał metropolita krakowski.

Jak wskazał hierarcha, pielgrzymka jest odpowiedzią na życzenie papieża Franciszka, by w Roku Życia Konsekrowanego „wspólnie i z wdzięcznością spoglądać na naszą przeszłość, przeżywać naszą teraźniejszość z pasją i przyjmować z nadzieją przyszłość życia konsekrowanego w Kościele”. Pielgrzymowanie odbędzie się 13 sierpnia br. w święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej. Rozpocznie je Droga Krzyżowa od kaplicy Piłata o godz. 9.00. Po niej o godz. 11.00 odprawiona zostanie Eucharystia, której przewodniczyć będzie bp Kazimierz Gurda, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego. Po Mszy św. ojcowie bernardyni zapraszają uczestników na agapę. Kończąc zaproszenie na Pielgrzymkę Osób konsekrowanych do Kalwarii, kard. Dziwisz zachęcił do wspólnej modlitwy i świętowania oraz udzielił pasterskiego błogosławieństwa.
CZYTAJ DALEJ

Przyjeżdżają turyści, wyjeżdżają pielgrzymi

2025-04-08 15:22

Niedziela Ogólnopolska 15/2025, str. 24-26

[ TEMATY ]

wiara

Kalwaria Zebrzydowska

Karol Porwich/Niedziela

Jeżeli człowiek naprawdę chce spotkać Boga i szuka ciszy w dzisiejszym świecie, to Kalwaria Zebrzydowska jest do tego idealnym miejscem – mówi Mateusz Wałach, który na własne oczy zobaczył tutaj cud uzdrowienia.

Kalwaria Zebrzydowska to nie tylko bazylika i Cudowny Obraz, ale również dróżki, na których są upamiętnione najważniejsze wydarzenia zbawcze. Sanktuarium należy dzisiaj do najciekawszych w Polsce założeń krajobrazowo-architektonicznych i jest zaraz po Częstochowie drugim najchętniej wybieranym kierunkiem pielgrzymkowym.
CZYTAJ DALEJ

Bp Pękalski: hojnie dzielmy się wiarą, nadzieją i miłością

2025-04-12 20:05

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Julia Saganiak

- Bądźmy hojni w dzieleniu się z innymi wiarą, nadzieją i miłością, którą zostaliśmy obdarowani przez Boga, który nie stoi od nas z daleka, ale zawsze spieszy nam z pomocą według własnej woli - mówił bp Ireneusz Pękalski.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję