Niedziela Podlaska

Sukces alumnów z Drohiczyna

W dniach 17-20 listopada w Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie rozegrane zostały 17. Mistrzostwa Polski Wyższych Seminariów Duchownych w Tenisie Stołowym. W zawodach wzięło udział 16 drużyn, w tym drużyna WSD Drohiczyn

Niedziela podlaska 50/2014, str. 7

sport

klerycy

Archiwum WSD w Częstochowie

Pamiątkowe zdjęcie uczestników z arcybiskupem częstochowskim Wacławem Depo i rektorem częstochowskiego WSD ks. Andrzejem Przybylskim

Pamiątkowe zdjęcie uczestników z arcybiskupem częstochowskim Wacławem
Depo i rektorem częstochowskiego WSD ks. Andrzejem Przybylskim

Turniej otworzył pasterz archidiecezji częstochowskiej abp Wacław Depo, życząc uczestnikom sukcesów, zdrowej rywalizacji i spędzenia tych zawodów w miłej koleżeńskiej atmosferze.

Turniej drużynowy rozgrywany pierwszego dnia zawodów zakończył się zwycięstwem gospodarza zawodów – WSD z Częstochowy, które reprezentowali alumni Dariusz Masztalerski, Adam Sabańtka i Michał Szarek. Drugie miejsce zdobyło WSD z Sosnowca reprezentowane przez alumnów Krzysztofa Jabłońskiego, Łukasza Wawrzyniaka i Damiana Musiała. Trzecie miejsce przypadło ubiegłorocznym zwycięzcom, a więc WSD z Drohiczyna, które reprezentowali diakoni Emil Skobel i Łukasz Wojewódzki oraz al. Tomasz Moczulski. W turnieju drużynowym drużyny zostały rozlosowane do 4 grup. Dwa najlepsze teamy z każdej grupy przechodzą do kolejnej fazy turnieju rozgrywanej systemem pucharowym.

Następnego dnia rozegrany został turniej indywidualny, w którym pierwsze miejsce zajął al. Ireneusz Gierczycki z Opola, drugie miejsce al. Tomasz Moczulski z Drohiczyna, trzecie – Norbert Turczynowski z Lednicy. Dk. Łukasz Wojewódzki uplasował się na pozycji w przedziale 13.-16., zaś dk. Emil Skobel na pozycji w przedziale 34.-48.

Nad prawidłowością rozgrywek czuwali wieloletni sędziowie Wiesław Pięta oraz Janusz Haszcz.

Po uroczystej Mszy św. wieczorem 19 listopada zostały rozdane laury zwycięzcom w postaci pucharów, medali, nagród książkowych i rzeczowych. Zwycięzcy konkursu drużynowego otrzymali bony towarowe do zrealizowania w sklepie Temporis oraz ornat do seminarium. Zwycięzca turnieju indywidualnego otrzymał sutannę.

Następnego dnia po wspólnej Mszy św. i śniadaniu uczestnicy mistrzostw wyruszyli w drogę powrotną do swych seminariów.

Tegoroczny występ alumnów z Drohiczyna to wielki sukces. Chociaż tytułu Drużynowego Mistrza Polski nie udało się utrzymać, to trzecie miejsce na podium niewątpliwie dowodzi, że drużyna z Drohiczyna to silny team. Cieszy również drugie miejsce Tomka w konkursie indywidualnym. Każdego roku na turniej przyjeżdżają nowi zawodnicy, którzy dobrze grają w tenisa, dlatego drużyna z Drohiczyna zapowiada, że będzie dalej trenowała tenis stołowy, by nie dać się zaskoczyć w przyszłym roku i potwierdzić swoją dotychczasową formę.

2014-12-11 11:52

Lewandowski – Łotwa 3:0. Bez niespodzianki w Rydze

sport

PZPN

Piłkarska reprezentacja Polski wygrała z Łotwą 3:0 w wyjazdowym meczu eliminacji do Euro 2020. Bohaterem meczu był Robert Lewandowski, zdobywca wszystkich bramek

Piłkarze Jerzego Brzęczka objęli prowadzenie w 9. minucie. Na lewym skrzydle Sebastian Szymański podał do „Lewego”, który lekkim strzałem po ziemi z 7 metrów pokonał Andrisa Vaņinsa.